Süü on tähtedel(2014)

Süü on tähtedel(2014)

Autor: John Green

9789949505999.jpg

Kilpnäärmevähki põdev 16-aastane Hazel on õnnelik natukese juurde ostetud aja eest, kuigi ta ei tea veel selle natukese pikkust. Tal on tunne, nagu voolaks elu ta sõrmede vahelt minema. Kuni ta kohtub Augustusega. Kangekaelne ja sihikindel poiss on otsustanud, et peab võitma Hazeli südame, mis selle hetkeni on kuulunud ühele lõputa jäänud romaanile.
Kuigi haigus nõuab oma, kirjutatakse noorte elu käsikiri ümber ja nad leiavad selle, mida ei ole jõudnud veel kaotada.

“Süü on tähtedel” on põrgulikult naljakas, enneolematu, rõõmu täis tohutult kurb raamat.
See raamat murrab lugeja südame – aga mitte selle pärast, et kurnaks südant, vaid seetõttu, et täidab selle üha uuesti ja uuesti, nii et see lõpuks enam midagi mahutada ei jaksa ning tükkideks lendab.

Ma pole varem kunagi raamatut lugedes niipalju nutnud kui seda raamatut lugedes. Väga hästi kirjutatud, raamatus oli kõike, õnne, rõõmu, kurbust, suhteprobleeme, õnnestumisi, kurbust, viha, masendust, hoolivust, armastust, austust. Mulle väga meeldis seda lugeda, kuigi nutsin ka päris palju selle juures. Pani väga mõtlema, et inimesed peaksid üksteisest rohkem hoolima, mitte tülitsema vaid nautima seda, mida elu pakub ja elama hetkes, mitte mõelda mis saab 5 või 10 aasta pärast. SUPER!, Soovitan, kes lugenud pole. Kahju, et üks peategelastest sureb, see mõjus isegi mulle kui lugejale. Esimene raamat, kus ikka tõsimeeli jäin mõtlema, elu, suhete ja armastuse üle.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s