Võlur ja Nõid (I osa) (2012)

Võlur ja Nõid( Triloogia esimene raamat)(2012)

Autor: James Patterson

9789949148677

Tutvustus

Kui Whit ja Wisty seda piinatud olevust esimest korda nägid, üritas ta endale meeleheitlikult toitu ja vett hankida. Ta pidi elu eest verekoerte karja vahelt läbi jooksma. Ta kukkus, ei ta jäi elama. Lõrisevad põrgupeletised sõid ära vaid tema toidu. Kui olevus end nuttu tihkudes püsti ajas, nägid Whit ja Wisty, et see on laps. Sellist asja ei tohiks olla. Kus on täiskasvanud, nad peaksid ju lapsi kaitsma. Tema vanematest ei tea- võib- olla olid nad surnud aga just täiskasvanud olidki loonud selle võika Uue Maailma. Jah, nad panid lapsi vangi, piinasid ja tapsid neid.

Uus kord sai kätte ka Whiti ja Wisty. Wisty oli lootuse kaotanud, alla andnud tema võluvägi oli kustunud. Teda lohistati mööda halli koridori, mõlemal pool trellide taga järjekordsed lapsenäod. Täis hirmu, ahastust ja üksindust. Ent siis juhtus midagi ootamatut. Üks tüdrukuke puudutas Whisty kätt, läbi trellide ja ütles: Ära nuta. Pea meeles: nad teevad seda sellepärast, et kardavad. Nad kardavad sind. Nad kardavad meid kõiki. Nad teavad, et meie võime kõike muuta. Nad teavad, et meil on võimu vastu hakata.

Ja tal oligi õigus. Lootus ja võluvägi polnud Wistyt siiski maha jätnud. Tema ja ta vend leidsid jälle jõu olla need, kelleks nad olid määratud olema: nõid ja võlur. Kui Whisty nüüd põlema lahvatas, siis oli see alles võituse algus. See ju ometi polnud ainus kunst, mida tema ja ta vend valdasid, oli veel hõljumine, läbi seinte minemine, õelate jätiste moondamine, näiteks prussakaks.

Super hea triloogia, mõnus lugemine. Sisaldas kõike, hirmu, kannatusi, rõõme, kurbust, nalju aga ka väga palju dramaatikat, mulle väga meeldis sellel triloogial on veel kaks osa, mida kavatsen kindlasti lugeda. Soovitan kõigile, kellele meeldib selline mõnus ja lõbus fantaasiamaailm. Mulle väga meeldis oli lausa super.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s