Raud ise(Esimese seaduse triloogia I osa)

Raud ise(Esimese seaduse triloogia I osa)(2013)

Autor: Joe Abercrombie

9789985327432.jpg

Tutvustus

Logen Üheksasõrme õnn on viimaks otsa saanud. Ta on väga lähedal kurikuulsast barbarist surnud barbariks saamisele – ja maha jääksid tast ainult viletsad kangelaslaulud, surnud sõbrad ja suur hulk rõõmustavaid vaenlasi.
Kapten Jezal dan Luthar on aadlik, uljas ohvitser ja isekuse võrdkuju, kes elab ohutut elu ja kelle mõtted keerlevad ainult selle ümber, kuidas sõpru kaardilauas tüssata ja vehklemisringis kuulsust koguda.
Inkvisiitor Glokta, sandiksjäänud piinameister, vihkab kõiki: kui tööks on reeturite väljajuurimine Unioonist, ei jää sõpradele elus just palju kohta. Viimane laibarida, mida ta uurima peab, võib viia ta valitsuse läbinisti mädasse südamesse, kui tal ainult õnnestub niikaua elus püsida.
Ning Bayaz, võlur, kiilas vanamees kohutavalt ägeda loomuga ja haletsusväärse õpilasega – võib-olla on ta Esimene Maag, nagu väidab, võib-olla üliosav pettur, kuid igatahes on selge, et varsti teeb ta kõigi elu kõvasti raskemaks.
Verised vandenõud kerkivad pinnale, vanad arved nõuavad klaarimist, piirid kangelase ja kurjategija vahel on nii õhukesed, et võivad sisse lõigata.

Tõeliselt terav, õela huumoriga vürtsitatud fantaasiaromaan. Ettearvamatu, haarav ja täis tõeliselt unustamatuid tegelaskujusid. Mõnus pingeline ja kaasahaarav lugu, mis ei unune niipea, muudkuid tahaks seda lugeda veel ja veel, enne ei lõpetanud kui korraga läbi lugesin. Nii soovisin jõuda lõpplahenduseni, et saada teada, mis saab edasi aga seda peab lugema järgmistest osadest, mis tõotavad tulla sama huvitavad ja pingelised nagu esimene osa. Soovitan!

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s