Ettemääratuse mõõk(2013)

Ettemääratuse mõõk(Nõidur Geralti seikluste teine osa)(2013)

Autor: Andrzej Sapkowski

9789985552964.jpg

Tutvustus

Nõidurid kuuluvad tsunfti, kes on maast-madalast koolitatud tundetuteks koletiseküttideks ja nende ülesanne on kaitsta inimesi ebardite eest. Valgejuukseline Riivimaa Geralt, on küll palgasõdur, ent pole kaugeltki pelk külm ja masinlik tapja. Oma moraalikoodeksit ei hülga ta kordagi. Ajuti tunneb ta kokkukuuluvust pigem pahalaste ja monstrumitega, kui nendega, kes talle palka maksavad.
Ettemääratuse mõõgas pühendab autor rohkem tähelepanu Geralti suhetele ja siseelule – üksindus ja oma erinevuse tajumine viivad ta otsuste ja tegudeni. Ka nõiduri suhe Yenneferiga on rohkem luubi all. Jõulisemalt kujutab Sapkowski siin inimsaatusi ja muutusi maailmas. Taas on Geraltil tegemist kahe rassi vastuoludega – üks neist on inimsugu, teine aga seekord driaadid. Geraltile osutub saatuslikuks talle määratud printsess Pavetta tütar Ciri, kes on peigmehekandidaadi eest põgenenud driaadide metsa, kust Geralt ta leiabki.

Teine raamat on  haaravalt ja vaimukalt seikluslik, kuid samas intelligentne ja täis huvitavaid arutlusi.  Nõidur Geralti seiklused on peamiselt, seotud tema ettemääratud tüdruku Ciriga. Nõidurile saab selgeks, et ettemääratuse eest ei ole võimalik põgeneda, isegi mitte tal. Palju dramaatilisem  osa kui esimene. Palju räägitakse Geralti suhetest nõia Yenneferiga ja erinevatest tööpakkumistest, millest Geralt saab iga korraga aina targemaks ja suudab selle abil igat ülesannet järjest paremini täita. Kõige rohkem meeldis mulle kuldlohe missioon, sest see oli väga õpetlik ja samas ka väga naljakas.  Soovitan, kellele meeldib fantastika.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s