Tuuled puhuvad vaimudemäelt(II osa) Ei lähe kõrvalteed(III osa)

Tuuled puhuvad vaimudemäelt(II osa)(1992)

Ei lähe kõrvalteed(III osa)(1992)

Autor: Trygve Gulbranssen

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tutvustus

Noor Dag abiellub Adelheidiga, kelle õnn pärast poegade sündimist on täiuslik. Siis surevad poisid ja kõik tundub kokku varisevat, kuni Adelheidi hulljulge metsaretk abielupaari taas teineteisele lähendab ja kustuva armastuse lõkkele puhub.
Aga õnn on püsimatu külaline inimeste elus, keegi ei tea, millal ta tuleb, keegi ei tea millal ta läheb, nagu autor oma tegelaste saatust jälgides ütleb. Peagi vudib küll vana talu avarates tubades jälle kaks vilgast poissi, kuid siseheitlustes vaevlevad vanemad võõrduvad üha enam teineteisest. Kõike valitsenud ja koos hoidnud Vana- Dag sureb, tekib tõeline kriis, mille lahendab alles Adelheidi aruka tädi, Borglandi uue perenaise sekkumine. Veel kord lahvatab tuline armastus ja suved on Adelheidi meelest valgemad kui iial enne, aga siis hukkub noor Dag, kes annab oma elu võõrast poisikest päästes.

Südameheadus on kõrgem kui kõik muud inimlikud väärtused ja tähendab kaasinimese teenimist kuni eneseohverdamiseni.

Väga mõtlema panev raamat, tekitas palju tundeid ja vahel ka nuttu, sest nii väga kurb oli mõneti ja ei suutnud lihtsalt ilma pisarat poetamata, seda lugeda. Olen väga rahul , super lugemine väga hästi kirjutatud raamat. Meeldis kõige rohkem, et kirjeldatud oli ka Norra metsikut loodust ja kõik oli täpselt välja toodud. Mulle väga meeldis see triloogia, nautisin seda ikka väga ja kuigi lugu oli kurb ja tõsine. Soovitan!

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s