Jäälohe(2015)

Jäälohe(2015)

Autor: George. R.R. Martin

9789985335512

Tutvustus

Jäälohe oli legendaarne ja hirmuäratav olevus, sest ühelgi inimesel polnud õnnestunud teda taltsutada. Kui ta kuskilt üle lendas, jäi maha kõle külm ja jäätunud maa. Kuid Adara ei kartnud. Adara oli talvelaps, sündinud kõige karmima pakase ajal, millest hullemat ei mäletanud ka kõige vanemad inimesed.
Adara ei teadnud, millal ta esimest korda jäälohet nägi. Tundus, nagu oleks lohe tema elus kogu aeg olemas olnud. Algul eemal, kui ta üksi külmas lumes mängis, samal ajal kui teised lapsed olid soojadesse tubadesse pagenud. Neljandal eluaastal ta puudutas lohet ja viiendal ronis esimest korda ta laiale külmale seljale. Ent kui ta oli seitsmene, lendasid põhjast kohale tulised lohed ja sööstsid Adara rahuliku kodutalu poole. Ning ainult talvelapse – ja teda armastava jäälohe – võimuses oli päästa ta senine maailm täielikust hävingust.

Haarav ja südantsoojendav lugu tüdrukust ja tema jäälohest, kes näitavad üles vaprust ja päästavad oma maailma,mida soovivad hävitada kurjad jõud. Seiklus on tüdruku jaoks väga põnev ja ta otsustab, sellega kaasa minna. Adara pole enam nii eemalolev ja külm, nagu ta oli siis kui ta sõbrustas veel Jäälohega. Elu,milles tüdruk elab on väga kiire ja tavaliselt pole isal tema jaoks aega ja ta veedab kaua aega üksinda õues lumelosse ehitades ja neid iga päevaga aina rohkem täiustamas. Kui ta oli väike tüdruk soovis ta kogu südamest, et kõik tema elus oleks palju parem ja et isa leiaks tema jaoks rohkem aega kuna ta oma ema väga ei mäletanud. Seiklused, mis toimusid muutsid Adarat väga palju, millest on vaid hea meel. Tema isa on väga vapper ja suutis saada hakkama oma tööga, mis Adarale tundus, et ei lõpegi vist kunagi. Väga kaasahaarav ja seikluslik lugemine, sooviksin et endal oleks ka mõni väga hea sõber, kes mulle kunagi selga ei keeraks!  Mulle on alati meeldinud selle autori raamatud, olen lugenud ka kõiki Troonide mängu osi ja olen endaga väga rahul, et leidsin sellise raamatu, mis oli väga põnev ja fantastiline. Kui peaksin võtma kokku selle raamatu ühe sõnaga, siis ütleks, et VAPUSTAV!  Pole varem midagi sellist lugenud ja nagu ma olen tunnistanud meeldivad mulle fantaaasiaraamatud ja ulme. Selline raamat, mida sooviks lugeda veel ja veel ja veel. Loodan, et inimesed, kes seda loevad tekib sama tunne. Mulle väga meeldis, vapustav ja vapper lugu. SUPER! Soovitan, kellele meeldib fantastika ja ulme. 🙂

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s