Enne nende poomist(Esimese seaduse triloogia 2. raamat)(2013)

Enne nende poomist(Esimese seaduse triloogia 2. raamat)(2013) (592 lk)

Autor: Joe Abercrombie

E9789985329665_1

Tutvustus

Üleminkvisiitor Gloktal on probleem – kuidas kaitsta linna, mis on vaenlastest ümber piiratud ja kubiseb reeturitest, kui sinu liitlasi ei saa mingil juhul usaldada ja sinu eelkäija kadus jäljetult? Sellest kõigest piisab, et piinameistril tekiks soov jooksu panna, kuid kahjuks ei saa ta ilma kepita isegi kõndida.
Põhjalased on tunginud üle Ang­landi piiri ning külvavad jäisel maal tuld ja surma. Kroonprints Ladislal on kindel kavatsus vaenlased välja ajada ja surematu võit saavutada. On ainult üks häda: tema käsutuses on kõige viletsamalt relvastatud, kõige viletsama väljaõppega ja kõige viletsamate juhtidega sõjavägi maailmas.
Bayaz, Esimene Maag, viib julgete seiklejate salga ohtlikule retkele läbi mineviku varemete. Lõuna kõige vihatum naine, Põhja kõige kardetum mees ja Uniooni kõige isekam noormees moodustavad kummalise, kuid surmavalt ohtliku liidu. Võib-olla oleks neil isegi võimalus inimkond Sööjate käest päästa, kui nad ainult üksteist nii väga ei vihkaks.
Paljastuvad iidsed saladused. Kaotatakse ja võidetakse veriseid lahinguid. Andestatakse kõige vihasematele vaenlastele – kuid mitte enne nende poomist.

Väga põnev, verine ja humoorikas lugu, mis toimub mitmel rindel. Sündmusi ja tegelasi on palju, mis teeb raamatu veel rohkem kaasahaaravaks, sest kaasa elada on mitmetele. Ühelt poolt käib verine sõda, mille keskne osa on kolonel Westil. Teisalt seiklevad Esimene Maag Bayaz ja tema kamraadid läbi erinevate ohtude maailma otsa, et leida võimalus sõja tulemust muuta. Muidugi ei puudu intriigid ja valed, mida näeb Üleminkvisiitor Glokta läbi, tema ülesanne on kõige raskem, teenida Ülemlektor Sulti ja samal ajal jääda truuks enda põhimõtetele ja elada nii, et mõni vaenlane teda maha ei koksaks.

Mulle meeldis raamatu juures kõige enam see, et see polnud lihtsat tuim lugemine, vaid mõnusalt huumoriga vürtsitatud kolmiklugu tegelaste elust ja muidugi ka sõja jalal olevatest eri linnadest. Kõige värvikam tegelane oli Glokta, tema mõttekäigud olid väga mõnusalt eneseiroonilised ja vürtsitatud musta huumoriga enda pihta. Mõnus lugemine kõigest, millega peab hakkama saama, sellises maailmas, kus usaldada ei saa kedagi peale iseenda.

Siit ka mõttekäik ühelt tegelaselt Ferrolt: usaldus ja lootus on ainult nõrkade jaoks.

Super soovitan kindlasti see triloogia läbi lugeda, endal veel kolmas osa lugeda. Super! Soovitan! 🙂 🙂

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s