Valge nagu lumi(Triloogia II osa)(2014)

Valge nagu lumi(Triloogia II osa)(2014)(192lk)

Autor: Salla Simukka

9789949550036.jpg

Tutvustus

Elas kord tüdruk, kellel oli saladus.
Lumikki Andersson sõidab suvel põuaselt palavasse Prahasse. Pikalt igatsetud üksiolekust ei tule aga midagi välja, sest peagi otsib Lumikkiga tutvust noor naine, kes väidab, et on tema õde. Naine, Zelenka, tundub ühtaegu nii siiras kui salatsev.
Püüdes lahendada perekonnasaladust puutub Lumikki kokku veidra usulahuga, mis osutub pikapeale ohtlikumaks kui ta oleks osanud arvata. Peagi ähvardab usulahku suur tragöödia – ja keegi kavatseb selle pealt korralikult teenida. Zelenka elu on ohus ja oht ähvardab ka Lumikkit. Linna piinab armutu kuumalaine ja Lumikki peab aina uuesti otsustama, keda usaldada, sest kellegi kavatsused ei tundu olevat puhtad ja valged nagu lumi.

Tegu on siis triloogia teise osaga, mis oli väga närvekõditavalt põnev osa, meeldis väga nagu esimenegi. Selles osas oli siis teistsugune lugu natuke, kuigi peategelane oli ikka sama vapper ja osav Lumikki Andersson. Perekonnasaladused, mis tüdrukut endaga kaasakisuvad on väga põnevad ja kaasahaaravad ning ta ei tea kunagi, mis edasi võib juhtuda. Ta sõidab Prahasse, et natuke puhata, sest eelmised sündmused olid tema jaoks väga kurnavad ja ta soovis üksinda olla. Kuid sellest ei tule midagi välja kuna ta kohtub salapärase naisega, kes teda sealt üles otsib ja sündmused, mis sealt edasi hargnevad pole just väga rõõmustavad. Ta saab teada tõe oma perekonna kohta, mida ta varem üldse teadnud ning tema üllatuseks varjavad tema isa ja ema seda saladust, et tal on õde. Kuigi ta algul arvab, et see pole tõsi, ei saa ta enne rahu kui peab saama teada, mis on selle keerulise saladuse vastus ja asub seda innukalt otsima, sattudes sündmuste keerisesse, kus peab otsustama keda usaldada ja keda mitte. Mida rohkem ta seda uurib, seda ärevamaks lähevad sündmused ja lõpplahendus, mis tõotab tulla väga kurb, kui Lumikki suudab ainult usaldada ja leida tõelise tõe. Mind ikka paelus väga kui vapper võib üks tüdruk olla ja mida kõike ta peab üle elama, et tuua tõde päevavalgele olgu see milline ta siis on. Väga hea raamat, jäänud on veel viimane osa lugeda, polnud varem teadlik üldse sellest autorist ega tema raamatutest, otsides apollo veebipoes, uusi raamatuid sattusin selle raamatutriloogia tutvustust lugema ja lihtsalt kutsus mind lugema, oli nii põnev, et lugesin korraga läbi ja varsti asun viimase osa kallale. Loodan, et tõotab tulla kindlasti põnev lugemine. Soovitan!

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s