Põhi ja Lõuna(I-II osa)(2002)

Põhi ja Lõuna(I-II osa)(2002)(336lk+340lk)

Autor: Elizabeth Gaskell

1_1_26915071

Tutvustus

Vaiksest Lõuna-Inglismaa põllumajanduslikust piirkonnast tormiliselt arenevasse tööstuslikku põhjaregiooni asunud endise külavaimuliku pere elab üle ränki elumuutusi.
Kõige drastilisemalt väljendub see miss Margareti saatuses, kes kohtub tööstur John Thorntoniga. Siit saab alguse arusaamatuste, seikluste, surmade, õnnetuste ja valestimõistetud tunnete jada, kuni headus võidab kurja, vihkamisest saab lugupidamine ja kaks inimest leiavad oma armastuse.

Super raamatud, ma väga nautisin, kohati väga kurb ja samas ka väga südantlõhestav lugu. Väga hea raamatutriloogia, polekski ilma soovituseta seda vist lugenud. Väga meeldis, et peategelased Margaret ja John lõpuks kõigi saatuste kiuste armastuse leidsid. Vägagi kurb kohati, kuid väga südamlik puudutas mind väga.  Mõnes kohas lausa nutsin ja mõtlesin, et miks elu küll Margaretiga nii karm on , kõik kes talle kallid olid lahkusid tema elust ja seda oli väga kurb lugeda. Ma ei suutnud ilma nutmata neid kahte raamatut läbi lugeda. Nii väga liigutas mind, mõtlesin, et küll armastus kõik naise haavad parandab. Elu sellises maailmas, kus Margaret elas oli täis kurbust, üksindust, haavumist, valestimõistmist, muidugi ka rõõme, uusi elu eesmärke ja väga palju kurbust aga, kellegi elu polegi ju otsast lõpuni ainult lust ja lillepidu. Eluga käivad kaasas nii mured kui ka rõõmud.  Väga hea lugemine, soovitan kindlasti. Loodan, et leian midagi väga super nauditavat veel lugemiseks. Mõnus! Soovitan!

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s