Neitsi käsi(Tudorite roosi triloogia II osa)(2010)

Neitsi käsi(Tudorite roosi triloogia II osa)(2010)(360lk)

Autor: Susan Wiggs

file_16_70

Tutvustus

Kelmikalt nägus Oliver de Lacey on alati elanud lustlikult: vein, relvad ja naised annavad talle kurikuulsa maine. Isegi silmusest päästmine salaseltsi poolt ei too mingit jumalikku ilmutust, et ta liiderlikku elulaadi parandada.

Leedi Guinivere Beatrice Leticia, hüüdnimega Lõoke, ainus kirg salajases töös rühma protestantlike dissidentidega on nurjata kuninganna nõunike korraldatud hukkamisi. Ta ei vaja mingit muud innustust – kuni Oliver de Lacey kukub läbi timuka langluugi ta ellu.

Kuninganna Mary tagakiusamise vastu peetud võitluses ja saatuse keerdkäikudes avastavad nii Oliver kui Lõoke armastuse, mis on väärt hoidmist ja isegi selle eest suremist.

Jätkuvalt väga hea lugu, sellest triloogiast, selles raamatus on kõike: põnevust, armastust, pettumist, tülitsemist nagu tavalises abielus ikka ette tuleb. Teistsugusem lugu natuke kui esimesel osal. Kuigi tegelaste liin jätkus Lacey perekonna rada pidi. See lugu oli ehtne näide abielust, kus alati jätkub nii tülitsemist kui ka üksteise vastastikust armastust. Oliver oli väga šarmantne tegelane ja jättis mulle sügava mulje, oma vapruse, sarmi, hoolivuse ja väga mõnusa huumorisoone tõttu. Lõoke oli see vastu väga viisakas preili, kes saatuse tahtel kohtus Oliveriga ja nendest sai olude sunnil paar ja nad abiellusid, kuid mõlemad ei oleks osanud seda üldse soovidagi või loota. Vägagi põnev oli lugeda, naerda sai ikka kõvasti aga oli ka mõni kurb hetk, kuid see möödus kiiresti ja lugu jõudis oma tavapärase lõpuni. Jäänud on veel viimane osa, tõotab tulla kindlasti väga põnev ja dramaatiline lugemine, sest mine sa tea, mis viimase osa tegelastel mulle varuks on. Pole just suur armastusromaanide lugeja, kuid tekkis tahtmine lugeda krimikate ja põnevusromaanide vahele midagi hingelist ja vabadust pakkuvat. Muidugi raamat pakkus seda kõike, üks paremaid armastusromaanide triloogiaid mida lugenud olen, kuna väga tihti neid ei loe ja neid raamatuid nautisin küll täiega. Polnud nii armastusest nõretav kui arvasin aga pole ka midagi öelda, et tuim lugemine oleks olnud. Naistele kindlasti meeldib, lugeda armastusest, mis on saatusega määratud ja selle vastu ei saa isegi surm.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s