Minu 2015.aasta lugemisaastakokkuvõte

Minu lugemine aastal 2015 oli väga põnev, sai loetud kõike ja nauditud nii palju erinevaid lugusid, et vahepeal võttis isegi silmade eest kirjuks.

lugemine

 

average

Sel aastal sai üllatavalt palju raamatuid loetud. Paljudest olen blogis lähemalt kirjutanud, aga nüüd on aeg teha aasta kokkuvõte. Häid leide on palju ning parimate välja toomine on raske, sest päris palju lugemist olid väga head ja põnevad. Inglise keeles sai palju loetud noortekaid ja kriminulle, siiski nautisin pigem eesti keelseid raamatuid. Muidugi oli veel raamatuid, mis mulle väga meeldisid kuid kõik siia nimekirja lihtsalt ei mahtunud.

Top 10 raamatut, mis mulle kõige enam meeldisid.

  1. Süü on tähtedel-John Green
  2. Lahkulööja- Veronica Roth
  3. Kui ma jään- Gayle Forman
  4. See, mis ei tapa-David Lagercrantz
  5. Kõik meie elus on ime- Jason Mott
  6. Me olime valetajad-E.Lockhart
  7. Enne nende poomist-Joe Abercrombie
  8. Larklight-Philip Reeve
  9. 44.laps-Tom Rob Smith
  10. Silmale nähtamatu-Mari Jungstedt

Lugemist oli palju ja üks eesmärgiks olnud ülesanne sai täidetud, suutsin lugeda ka paar raamatut inglise keelsena, mis olid väga head nagu Scent ja Cold white fear, viimane neist oli kriminull, mis oli väga põnev ja kaasahaarav. Scent seevastu oli romantiline ja noortepärane raamat, muidugi tegemist oli kolmanda osaga kuid plaanin kindlasti kaks eelnevat see aasta läbi lugeda. Nautisin nii eestikeelseid kui inglisekeelseid. Esimene asi, millega ma kokkupuutusin olid e-raamatud, proovisin küll lugeda aga eriti ei istunud, selleks kasutasin Elisa raamatu äppi ning lubasin endale, et püüan 2016 aastal rohkem e-raamatuid lugeda.

Sel aastal avastatud autorid, kellelt kindlasti edaspidigi soovin midagi lugemiseks haarata on: Carlos Ruiz Zafon, Haruki Murakami, Mari Jungstedt, Philip Reeve, Gayle Forman, Jason Mott, Tom Rob Smith ning väga sooviks sellel aastal lugeda rohkem elulooraamatuid ja erialast kirjandust. Muidugi soovin väga lugeda terve Harry Potteri triloogia läbi ja muidugi ka Henning Mankelli raamatud on üks eesmärkidest. Samuti soovin lugeda  eluslaevnike triloogiad. Fantaasiakirjandus ja kosmoseulme oli üks 2015. aasta lemmiklugemisi. Muidugi sai loetud ja romantikat ja kriminulle kuid eks lugeda on veel suurem isu kui enne.

Kahjuks lugemisväljakutsest ei võtnud osa, kuid plaanis on võtta osa 2016.aasta väljakutsest ja kindlasti sealt vähemalt pool sellest ära täita, see on üks kolmest eesmärgist, mida endale püstitanud olen. Soovin, et suudan sellega hakkama saada ja leian veel palju palju huvitavat lugemist ja autoreid, kellelt varem midagi lugenud pole aga soovitatud on ja uurinud olen. Loodan, et 2016. aasta lugemine tuleb veel põnevam kui eelmine.

Eelmine aasta sai siis loetud :

Eesti keeles loetud: 89
Inglise keeles loetud: 2
Raamatukogust: 89
Minu raamaturiiul: 35 raamatut( Osad neist võtsin endale raamatukogust tasuta.)

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s