Jumala vasak käsi(2012)

Jumala vasak käsi(2012)(424lk)

Autor: Paul Hoffman

9789949505043

Tutvustus

Lunastajate Varjupaik on tohutu suur ja kõle paik. Sealsed asukad – poisid, kes viidi sinna väga noorelt vastu nende endi tahtmist – kannatavad päevast päeva lunastajate jõhkrat võimutsemist, millel on üks eesmärk: teenida ainsat õiget usku.
Ühes Varjupaiga käänulistest koridorirägastikest seisab poiss. Vanust võib tal olla neliteist või viisteist eluaastat – seda ei tea täpselt ei tema ega keegi teine. Oma pärisnime on ta unustanud, aga praegu kutsutakse teda Thomas Cale’iks. Ta on kummaline ja salatsev, vaimukas ja võluv, vägivaldne ja üdini verejanuline. Ta paistab olevat julmusega ära harjunud, kuid ühel päeval avab ta valel ajal vale ukse ja satub nägema kohutavat vaatepilti. Pärast seda tuleb tal valida: põgeneda sealt… või saada tapetud.
Ta peab läbima põuase maa-ala, mida kutsutakse Kärnalaks, et jõuda tõotatud linna, Memphisesse: hingematvalt kaunisse, üdini jumalavallatusse ja sügavalt korrumpeerunud paika.
Lunastajad aga tahavad Cale’i iga hinna eest tagasi… aga mitte saladuse pärast, mille jälile poiss sai. On veel üks, palju hirmsam saladus, millest Cale’il pole veel aimugi.

Mõnus seikluslik lugu, poisist, kes varakult asub elama sinna, kuhu mittekeegi meist sattuda ei tahaks. Mõtlemapanev ja võrratult hästi kirjutatud lugu, kõike on super detailselt kirjeldatud, tegemist siis nagu ma aru sain fantaasiaraamatuga, mida lugesin ikka päris suure innuga. Meeldis selline veidike kõhe ja sünge keskkond, kus toimusid sellised sündmused ja saladus, millele poiss jälile sai võib talle osutuda saatuslikuks, kuid ta tahab sealt põgeneda, et leida üles tõotatud linn Memphis. Sündmusi on palju, kõik liigub sujuvas tempos ja vägagi kaasahaarav lugu, mis sobib nii fantaasiahullule kui ka isegi natuke õudukate fännile. Mulle igatahes väga meeldis ja põnev lugemine oli. Polnud varem sellest autorist midagi kuulnud aga kui tema raamatut esimest korda raamatukogus nägin, teadsin et pean selle võtma isegi raamatu kaanekujunduse pärast, see tekitas minus väga sügava mulje. Nautimist oli palju, tegelasel tuli ette võtta palju uusi väljakutseid ja langetada otsuseid, mis võisid viia isegi tema surmani. Lõpplahendus oli ootamatu ja põnev, ette midagi ära ei spoili nii, et kes teada tahab peab seda lugema. Soovitan!

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s