Uneliivamees(Joona Linna sarja 4.raamat)(2014)

Uneliivamees(Joona Linna sarja 4.raamat)(2014)(424lk)

Autor:  Lars Kepler

kepler4_kaas2.indd

Tutvustus

Anders taob raskele metalluksele ja hüüab, aga peaarst ei tee lahti. Patsiendi poole pöördudes kõmab Andersi peas pulss. Jurek Walter istub endiselt põrandal, pilgutab paar korda tema poole silmi ja hakkab end siis püsti ajama.
„See on vale,” ütleb Jurek nii, et lõuale pritsib verd. „Nad ütlevad, et ma olen koletis, aga mina olen ainult inimene …”

Raamatu sündmustik areneb peamiselt talvises ja lumises Rootsis, kuid jõuab ka endise Nõukogude Liidu aladele. Mööda raudteed astub jäises öös segaduses ja raskelt vigastatud luukerena kõhn noormees. Peagi selgub, et ta on üks aastaid tagasi kaduma läinud lastest. Kuid kus ta oli, kes veel sinna jäi ja kes neid kinni hoidis? Psühhiaatriahaiglas on juba kolmteist aastat isolaatoris erirežiimiga sundravil sarimõrvar, kellega personalil, patsientidel ja teistel on keelatud rääkida, sest hirmuärataval kombel on temaga kasvõi natuke suhelnud inimesed end pärast tapnud või teistele halba teinud. Ühtlasi tundub, et mees on korraga mitme koha peal ja tegutseb edasi… Uurija Joona Linnat seovad juhtumiga isiklikud äärmiselt valusad ja julmad mälestused.

Super hea krimiromaanide sari, loetud siis juba neli osa, oodata on veel ka viiendat, kindlasti plaanin veel selle autori raamatuid lugeda. Väga põnev ja kaasahaarav krimilugu, mis oli nii pingeline ja sündmuste rohke, et ei suutnud enne lõpetada kui sain teada, kuidas kõik lõpeb. Lõpp muidugi oli ootamatu ja jättis lugeja järele mõtlema, mis siis kõigest edasi saab.  Mulle väga meeldis. Minu arvates üks parimaid sarju, soovitan kindlasti seda sarja lugeda, ma võin garanteerida, et põnevus ja pinge on tagatud. Ootan põnevusega viiendat osa, sest siis saab teada, mis saab edasi Joona Linnast ja tema tegemisest.  Muidugi oli vahepeal kõhe tunne seda raamatut lugedes, aga kõik selliseid tunded käivad ju selliste raamatute lugemise juurde. Ma arvan, et nüüd tuleb paus krimiromaanides ja valin midagi lõbusamat lugemiseks.  Ma olen kaua seda raamatut lugeda tahtnud ja siis eelmine nädal õnnestus mul see raamatukogust saada ja asusin kohe õhinaga lugema. Ma ei tea midagi on neis raamatutes, et ei suuda enne lõpetada kui juba läbi. Super oli igatahes ja nagu ma ütlesin, soovitan lugeda!  😉

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s