Ääretu meri(Ulmesarja II raamat)(2015)

Ääretu meri(2015)(Ulmesarja II raamat)(300lk)

Autor: Rick Yancey

9789949390656.jpg

Tutvustus

Kuidas vabastada maa seitsmest miljardist inimolendist?
Vabastada inimolendid inimlikkusest.

Cassie Sullivan elas koos kaaslastega üle Teiste neli hävituslainet. Nüüd, kus inimrass on peaaegu hävitatud ja mööda maad liigub Viies Laine, on nad valiku ees ‒ valmistuda talveks ja loota, et Evan Walker tuleb tagasi või asuda otsima teisi ellujäänuid, enne kui vaenlane nad üles leiab. Sest järgmine rünnak on enam kui võimalik – see on lausa vältimatu.
Kui jõuab kätte viimane lahing elu ja surma peale lootuse ja meeleheite, armastuse ja vihkamise vahel, ei oska mitte keegi ennustada ette sügavust, milleni Teised võivad vajuda ega kõrgusi, milleni inimsus võib tõusta.

Täna sai  loetud midagi teistsugust ja seekord on siis tegu looga, mida sisu kokkuvõtet tagakaanelt lugedes võiks arvata, et tegemist on ulmega. Varemalt olen selle autori ulmesarja esimest osa juba lugenud, mis oli üsnagi põnev ja samas ka hirmutav. Kes tahaks seda, et inimkond kaob ja elu Maal lõpeb suure katastroofiga, mis viib endaga kaasa nii inimesed kui ka sealse looduse, kus vesi, maapind on saastunud ja ellujäämisvõimalused on üsna väiksed, kuna inimesi on jäänud vaid käputäis, sest suurem osa neist on viie katastroofi laine tagajärjel surma saanud või siis surnud mõnda haigusesse või lihtsalt tulnukate poolt sõduriteks värbatud. See sündmustik, mis raamatus toimub on mõnegi arvates üsna hirmutav aga samas ka väga kaasahaarav ja põnev, autor kirjutab loo vägagi põnevaks ja see kulgeb erinevate ootamatute pöörete ja sündmustega, mida ei oskaks ise ettegi kujutada. Mind haarasid endasse erinevad tegelased ja nende heitlused selles apokalüptilises maailmas, kus on kaks võimalust kas elada või surra, peamine eesmärk on ellujäänutel mitte kedagi usaldada ja mida lugu edasi, siis varsti ei suuda keegi enam isegi iseennast usaldada. Minu lemmikpeategelased on ikka jätkuvalt Cassie ja Evan, kuigi nende vahel säriseb ka mõneti täiesti uskumatu ja imelik armastuslugu, kuid siiski oli seda väga meeliülendav lugeda, mis siis, et raamatu õhustik on muidu sünge ja pisut ka hirmus, siiski mulle kui ulmehuvilisele raamat meeldis, samas on mõne jaoks lugu pisut teistmoodi ja võib erineda paljuski teistest ulmeraamatutest. Kui ma lugemist alustasin, siis oli selline tunne, et ma ei suuda enne lõpetada, kuni ma saan teada, millega kõik lõpeb ja peas keerlesid juba raamatut lõpetades erinevad  mõtted, kuidas võiks järgmine raamat selle osa lõpust  edasi minna.  Ootan huviga, millal ilmub ka sarja kolmas osa, loodan, et ei pea kaua ootama.  Kindlasti saab sellest autorist mu üks lemmikumaid, sest esimest osa lugedes, oli selline tunne, et kus ma küll elanud olen ja miks ma sellest autorist midagi ei tea.  Igatahes parem hilja kui mitte kunagi.  Usun, et julgen soovitada teilegi kallid blogi-ja raamatugrupi sõbrad seda ulmesarja, muidugi lugema ennast sundida ei saa. Kes arvab, et ta võiks proovida mõnda ulmeraamatut lugeda, siis võiks selle autori sarjast alustada.  Igatahes ei suuda ma hetkel uut raamatut alustada, kuna siiani mõtlen veel Cassie ja Evani loo peale, sest see tekitas minus väga sooje tundeid, kuigi maailm, kus nad elasid oli üsnagi maailmalõpu äärel ja nad pidid tegema kõik, et jääksid ellu ja saaksid hoolimata kõigest üksteisega koos olla.  Igatahes maitsed on erinevad ja lugemist jätkub igale lugemissõbrale.

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s