Minu Amazonas(2013)

Minu Amazonas(2013)(240lk)

Autor: Ivo Tšerõrkin

9789949511341.jpg

Tutvustus

Amazonase vihmametsa sügavustes ei elagi rikkumata indiaanlased, vaid evangelistidest usuhullud, kes näppavad palmiokstest ehitatud kiriku generaatori jaoks bensiini, kannavad vimma veel sügavamal metsas redutavate äärmuslike katoliiklaste vastu ja panevad oma külale nimeks New York. Seal pesitseb ka näljane vanaema, kes meie püütud härgkonnad salaja nahka pistab. Igapäevaelusse toovad kohalikud mõnusat suminat sellega, et joovad end vanade naiste kääritatud süljejoogist purju ja pärast kardavad, et valged mehed tulid neilt nägusid küljest ära lõikama.

Ühesõnaga, seal ikka juhtub. Ning loomulikult ümb­ritseb kogu seda sigrimigrit müstiline loodus, mis haarab endasse ja ei lase enam lahti. Olen end ninast sabani sidunud selle ägeda ja elu täis maailmaga – nüüd viin sinna seiklema ka teisi. Käesolev jutustus aga aitab ehk pigem vaimusilmas Amazonasesse rännata. Siin kaante vahel on mõned lood, mis on aset leidnud seitsme aasta jooksul, mil olen Peruu ja Kolumbia Amazonases elanud ja seigelnud.

Kuna võtan osa lugemisväljakutsest, siis sai ka teema 40.punkti alla loetud üks Minu sarja raamat, miks ma selle raamatu valisin? Kaks põhjust, tahtsin teada, milline on Amazonas ja samas sain ka löödud kaks kärbest ühe hoobiga täita lugemisväljakutset ja oma kodu raamatukogu mereteemalist väljakutse punkti samal ajal. Võin öelda, et selle raamatu teema tõmbas mind endaga kaasa ja ma täiesti sulandusin sinna samasse kohta, kus viibis raamatu peategelane, Ivo, kes on ühtlasi ka selle raamatu autor. Sain üsnagi palju teada sealsetest inimestest ja kommetest ning sealsest metsikust loodusest. Mis oli minu jaoks üsnagi paeluv ja põnev, kuna olen üsna vähe maailmas reisinud, siis iga uus riik või saar on minu jaoks üsna uudne ja huvitav.  Miski selles raamatus tõmbas mind sinna Amazonase matkarajale ja mõttes ma seiklesin samamoodi nagu sealsed reisisellid, eks raamatus oli ka pisut iroonilisi kohti aga see mind selle raamatu puhul võluski, et autor ei kirjutanud tuima teksti nagu mõne selle sarja raamatu puhul on juhtunud. Olen varemalt lugenud Mart Normeti Minu Tenerifet ja sujuv ja muretu kirjutamisviis oli siingi raamatus. Eks kunagi tahaks ka mõnes kohas isegi ära käia, et näha kõike seda, mida raamatus kirjeldatud oli. Igatahes see on üks Minu sarja raamatuid, mida võiks isegi veel korra lugeda, mõne aasta möödudes, sest kõik on kirjeldatud nii ehedalt ja siiralt, et ei tekkinud korrakski tunnet, et kuidas saab küll see võimalik olla, eks see elu sellises keskkonnas ongi peamiselt rajatud ellujäämisele ja raha teenitakse seal peaaegu kõige pealt, olgu siis näiteks toodud autori poolt, et kui tahad vihmase ilmaga niiöelda taksot kasutada, siis pead juurde maksma.  Muidugi jäi kõige eredamalt meelde üks sealne alkohoolnejook, mida autor nimetas tatijoogiks, kus selle valmistamisel kasutati mingisugust kohalikku juurvilja, see siis purustati ja suust läbi käies teda ka tehti. Igatahes mulle raamat väga meeldis ja oli üks mõnusamaid vihmase ilma lugemisi, kuna tassike teed ja kaasakiskuv raamat, mida veel võiks üks lugeja sellise ilmaga tahta. Välja eriti ei kipu ja nii see lugemisnimekiri väikselt väheneb. Mulle meeldis ja soovitan teistelegi, muide sellepärast ei tohi jõkke pissida, et muidu võib sind mingisugune jõeloom rünnata ja palju pahandust tekitada. Aga mis siin ikka, lugema kallid sõbrad ja kindlasti jagage oma mulle oma kommentaare erinevate Minu sarja raamatute osas. Kohe on selline tunne, et kui alustada selle sarjaga, siis peab ka jätkama ja veel mõne läbi lugema.  Toredaid lugemiselamusi ja põnevaid sündmuseid ja sekka ka törts armastust ja hullumeelseid riske.

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s