Tapjainstinkt(Sarja esimene osa)(2014)

Tapjainstinkt(Sarja esimene osa)(2014)(203lk)

Autor:S.E. Green

26208176

Tutvustus

Lane kasutab oma tumedat poolt selleks, et jahtida kurjategijaid ning mõista kohut, kui õigussüsteem seda ei tee. Omakohut pidades on aga mõrva toimepanemine vaid juuksekarva kaugusel. Iga sööstuga muutub üha raskemaks säilitada enesekontroll. Ja siis kaob üks noor lasteaiakasvataja. Ta naaseb… tükk tüki haaval.

Lane asub õhinal taga ajama tema kodulinna jõudnud sarimõrvarit, kuid mässib end ohtlikku valede võrku, mis puudutab ta bioloogilist isa ja tüdruku hämarat minevikku. Kui Timukaks kutsutav sarimõrvar lõpuks ise Lane’iga ühendust võtab, teab Lane, et ta pole enam nähtamatu ega väljaspool ohtu. Nüüd peab ta kasutama oma erilisi andeid, et teada saada tapja isik, enne kui temast või kellestki ta lähedasest saab järgmine ohver.

Mõned nädalad tagasi sai käidud raamatukogus ja jäi see sari silma kui lugesin tagakaanelt sisukokkuvõtet. Tüüpiline noortekas kuid raamatu peal on hoiatus, et ei sobi alla 14-aastastele lugeda. Igatahes peategelaseks on Lane, tal on armastav pere, ta õpib hästi, töötab kooli kõrvalt kohalikus loomakliinikus ja harrastab võitluskunste. Tema salajane kirg on aga sarimõrvarite uurimine. Ta mõistab neid ja teab, kuidas nad mõtlevad. Üsnagi pingeline ja põnev lugemine, natuke oli loosse segatud ka FBI uurijate tööd ja muidugi otsiti kahtlusalust, kes tappis lasteaiakasvataja. Sellist lõpplahendust poleks ma osanud oodatagi, autor kirjeldab oma tegelasi nii põnevalt, et ma elasin ikka täiega neile kaasa. Kuigi kõik Lane perest peavad teda tavaliseks teismeliseks, ta ise seda muidugi ei tunne, sest ta peab enda sees sisevõitlust oma tumedama poole vastu. Muidugi ei puudunud ka raamatust armastus nagu noortekate puhul on tüüpiline ja mis vürtsitab raamatut veelgi, sest siis on lugejal võimalus ka sellele loosuunale kaasa elada.  Igatahes ma plaanin kindlasti teise osa ka läbi lugeda, ootab hetkel laual kuna ta avatakse ja lugema hakatakse. Miski selles loos tõmbas mind enda poole, eks vist sellepärast see raamatukogust võetud saigi. Eks usun, et raamatusari veel kahe osaga ei piirdu ja otsin kindlasti goodreadsist, kas on veel sel sarjal osi ja loen need inglise keeles läbi, loota, et veel seda sarja tõlgitakse on minu jaoks vist isegi liiga pikk aeg, igatahes soovitan lugeda, kes seda teinud veel pole ja ma usun, et te ei pea pettuma. Mulle meeldis see, et raamatus oli nii palju pinget ja tegevust, mis mind sõna otseses mõttes enne lahti ei lasknud kui sai läbi loetud, loodan, et teine osa on sama hea kui esimene. Soovitan!

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s