Paladiini ettekuulutus(Sarja I osa)(2014)

12292629_1491060294530549_1994460407_n

Paladiini ettekuulutus(Sarja I osa)(2014)(520lk)

Autor: Mark Frost

20821881

Tutvustus

Will West on pikk sihvakas kutt, kes istub alati tagumistes ridades, et oma pikkust varjata. Ta on vaikne, hillitsetud ja nähtamatu. Willi vanematel pole ei raha ega sidemeid, kuid äkki avaneb tal võimalus minna õppima mainekasse, võrdlemisi omapärasesse kooli, mida nimetatakse Keskuseks ja mille maskott on paladiin.

Tundmatud tegelased mustades autodes hoiavad Willil silma peal. Poisil ilmnevad müstilised võimed ja ta asub sõpradega uurima salapäraste Karl Suure rüütlite tegevust, kellega ta koolis kokku puutub. Karl Suure rüütlite ja kooli maskoti – paladiini – vahel peab olema mingi seos. Tegevusse lülituvad virtuaalsed teisikud, planetaarsed sõdalased ja nn taevased templirüütlid. Nüüd satuvad ebatavaliste võimetega noored eeterlikul tasandil toimuva pimeduse ja valguse sõdalaste tegemiste keerisesse.

Sai siis loetud midagi üsnagi uudset minu jaoks, sest loos oli kokkusegatud nii ulmet kuid samas ka oli see ka noorteromaan. Peategelaseks on, siis Will West, kes on terve oma elu elanud varjus ja püüdnud alati jääda koolis märkamatuks, kuid ootamatult peab ta koolis testi sooritama, mis muudab tema elu igaveseks. See raamat on ühtlasi ka selle sarja esimene osa ja plaanis on ka teist osa lugeda, eks näis kas edasi ka loen, sest minu teada peale nende kahe osa pole rohkem neid tõlgitud. Raamatus põimuvad omavahel sündmustiku kiire vaheldumine salapärase, virtuaalse ja üleloomulikuga. Willil on supervõimed, mis tema jaoks on väga uudsed ja kui teda hakkavad jälitama mustades autodes mehed, peab Will tegema kõik, et eluga pääseda, vastasel juhul saadakse ta kätte ja mis siis järgneb, seda ei oska ta isegi aimata. Muidugi on raamatus loos põimunud erinevad saladused aga samas ei puudu ka armastus, mis on vägagi soe ja südamlik. Pinget on üsnagi palju ning lugedes peab vägagi tempos püsima. Mulle meeldis väga ja lõpplahendus oli ka natuke kurb kuid siiski kisub mind edasi lugema, kuna kasutasin Fabulat, siis usun, et mõned tunnid enne magamaminemist saavad väga põnevad olema.Julgen soovitada ja usun, et kes seda sarja ei pea lugemise peale kulutatud aega kahetsema. Kindlasti saab sellest autorist üks mu lemmikumaid ja ühtlasi võiks seda sarja lugeda mõne aasta pärast uuesti. Põnevus ja pinge on tegurid, mis muudavad lugemise üsna nauditavaks, kordagi ei tekkinud tunnet, et ah jätaks pooleli ja võtaks midagi muud. Super hea oli ja kindlasti jätkan edasi lugemist. Kui keegi teab,mõneti sarnast sarja soovitada, siis ootan pakkumisi.

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s