Kuningate viimane argument(Esimese seaduse triloogia 3.raamat)(2014)

Kuningate viimane argument(Esimese seaduse triloogia 3.raamat)(2014)(688lk)

Autor: Joe Abercrombie

20695616

Tutvustus

Lõpp on lähedal. Logen Üheksasõrmel  võib jätkuda jõudu veel vaid ühe võitluse jaoks – kuid see saab olema vägev. Põhjalaste kuningas on endiselt võimul ning teda võib peatada vaid üks mees. Tema vanim sõber ja vanim vaenlane – on aeg, et Verine Üheksa naaseks.

Inkvisiitor Gloktal on liiga palju ülemaid ja liiga vähe aega – tema võitleb teises sõjas. See on salajane võitlus, kus keegi ei saa end turvalisena tunda ja kus kedagi ei või usaldada.

Jezal dan Luthar on otsustanud, et au ja hiilguse otsimine on liiga valus ja tüütu ning on otsustanud senisele elule selja pöörata. Tema unistuseks on lihtne elu koos armastatud naisega.

Uniooni kuningas lamab surivoodil, talunikud mässavad ja ülikud püüavad troonile pääseda. Maailma saaks päästa vaid Esimene Maag, kuid sellega kaasnevad riskid. Ning ükski oht pole suurem kui Esimese Seaduse rikkumine…

Üsnagi nauditav lugemine oli kuigi teekond raamatulõpuni oli pikk, siiski lugu ise oli üsnagi ettearvamatu ja põnev. Tean, et pole kaua aega midagi lugenud ja siia ka pole midagi postitatud, püüan vähemalt kuus mõnegi raamatu lugeda. Kuna selle triloogia eesti keelde tõlgitud osad said loetud, siis arvatavasti enne uut kuud midagi läbi lugeda ei jõua. Mulle meeldis see, et loos oli mitu tegelast ja nende karakterid ja iseloom oli üsnagi tõetruult välja toodud. Muidugi ei puudunud raamatust ka enesevastane huumor, mis lisas aina rohkem ja rohkem raamatule vürtsi. Võin öelda, et see autor on üks mu lemmikumaid, sest see kuidas ta kirjutab ja loob maailma, kuhu sisse astudes enam nii kergesti välja pääsu ei leia. Keerdkäike ja erinevaid põnevaid sündmusi oli üsnagi palju, kuid siiski ka ei puudunud raamatust intriigid ja saladused, mis mõnegi korra panid pea ringi käima. Võin öelda, et minu lemmiktegelane raamatus oli lordmarssal West, kuna tema tundus mulle kõige mõistlikuma tegelasena ja sai üsnagi hästi hakkama, juhtides sõjaväge vaenlaste vastu. Muidugi võiks öelda, et Jezal tundus mulle üsnagi argpüksina, mida ta ka oli eeldades tema tegemisi raamatus ja tema elus oli üsnagi palju üllatusi. Võiks öelda, et raamat haaras endasse ja enne ma sealt pead pööritavast keerisest välja ei saanud kui jõudsin selle pika ja verise teekonna lõppu. Muidugi aega, mis raamatu lugemisele kulus ma ei kahetse. Alguses kui raamatut lugema hakkasin, siis tekkis küll tunne, et jätaks pooleli aga mida lugu edasi seda põnevamaks ja verisemaks lugu muutus. Eks peaks vist uurima, kas sel triloogial on veel osi ja millagi needki kätte võtma. Muidugi polnud mul midagi teiste tegelaste vastu, eriti eneseirooniline oli minu arust Glokta, kes tundis oma tööd üsnagi hästi ja kõik mis ta tahtis teada saada, selle ta ka sai.  Soovitan teistelegi seda triloogiat lugeda, meenutab natuke Troonide mängu aga eks igaühe maitse on erinev ja kes tahab see loeb. Loodan, et peagi suudan mõne raamatu veel läbi lugeda, kuigi aega napib, mis siis et isu lugemiseks on täitsa olemas. Aga küll jõuab ega raamatud eest ära ei jookse.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s