Norma(2016)

Norma(2016)(294lk)

Autor: Sofi Oksanen

9789985336946

Tutvustus

Kui ema kahtlastel asjaoludel ootamatult sureb, jääb Norma ihuüksi maailma. Kogu elu on neid sugulussidemetest tihedamalt sidunud uskumatu saladus. Tänu looduse vingerpussile on Normat õnnistatud ja neetud üleloomulike võimetega, mis avalduvad eelkõige ebaloomulikult kiires juuksekasvus. Norma juuksed reageerivad väikseimalegi meeleolumuutusele ning ema arvab, et enesekaitseks on nad võimelised kõigeks, ka mõrvaks. Kogu elu on Norma ema, Anita, teinud kõik, et saladust varjata ja kaitsta tütart ohtliku tähelepanu eest. Pärast ema surma leiab Norma tõendeid, mis lasevad aimata, et Anita teadis tütre üleloomulike võimete põhjustest nii mõndagi, mida Norma ei teadnud.
Norma otsustab välja selgitada, kes on süüdi ema surmas, ja läheb tööle juuksurisalongi, kus Anita enne surma töötas. Salongi omanikul on aga tüdruku palkamiseks põhjus, mida Norma aimatagi ei oska. Selgub, et ilusate juuste varjus aetakse hoopis süngemat äri ning Norma satub pettusest ja paranoiast küllastunud maailma, mis sunnib teda võitlema oma elu ja vabaduse – ja tõe eest.

Tegu on sünge perekonnadraamaga, kus reaalsus on uskumatum kui fantaasia. Mulle üsnagi meeldis ja lugu erines teistest raamatutest ikka väga. Lugu oli siis Normast, kes peale ema ootamatut surma jääb üksinda ja teda kimbutavad erinevad probleemid, millele ta üritab lahendust leida.Tema juuksed kasvavad iga päev järjest kiiremini , kuid tema jaoks on see pigem õnnetus kui õnn. Neiu peab oma kiharaid iga päev lõikama, et keegi ei saaks tema saladusest aimu. Lisaks kiirele kasvule on neil muidki maagilisi omadusi, mis elu raskeks muudavad. Norma asub uurima, kas see ikka oli enesetapp ning satub tööle juuksurisalongi, kus ka ema töötas. Paljastuvad saladused tema juuste mineviku kohta, kui tüdruk ema videopäevikud leiab. Samal ajal sepitsevad juuksurisalongi omanikud Normaga kurje plaane. Nimelt peavad nad räpast juukse- ja titeäri, mis ulatub üle maailma. Üsnagi sünge lugemine oli soovitan lugeda, kes sellist temaatikat ei karda. Norma lisas loole vürtsi muidu oleks vist ammugi raamatu kõrvale visanud ja lihtsalt midagi muud lugema hakanud. Mulle on alati meeldinud selle autori raamatud ja ootan huviga, kas midagi on veel millalgi lisandumas. Üsnagi karm lugu, hakkas vahest ka kahju Normast, kes ei suutnud kuidagi peale ema surma saamist hakkama saada. Erinevad saladused ja põnevus mind selle raamatu juures hoidsidki.  Soovitan!

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s