Terassüda(2015)

Terassüda(2015)(376lk)

Autor: Brandon Sanderson

9789949968817-jpg_1

Tutvustus

Kümme aastat tagasi tuli Häda.

See oli taevane sähvatus, mis andis tavalistele inimestele erakordsed võimed. Aupaklik avalikkus hakkas neid kutsuma Eepikuteks. Eepikud pole inimeste sõbrad. Uskumatute kinkidega kaasnes ka iha võimu järele. Ja inimese üle valitsemiseks tuleb purustada tema tahe.

Nüüd on endises Chicagos kuulutanud end keisriks hämmastavalt võimas Eepik nimega Terassüda. Tal on kümne mehe jõud ja ta suudab talitseda loodusjõude. Öeldakse, et ükski kuul ei tee talle viga, ükski mõõgatera ei lõhesta ta nahka ja ükski leek teda ei kõrveta. Ta on võitmatu. Keegi ei hakka vastu… keegi peale Kättemaksjate. See salapärane tavaliste inimeste rühm kulutab terve elu, et õppida Eepikuid tundma, leida nende nõrkusi ja seejärel neid tappa. Ja David tahab nendega liituda.

Kui Terassüda tuli Chicagosse, tappis ta Davidi isa. Aastaid on David, sarnaselt Kättemaksjatele, uurinud ja planeerinud ning tal on midagi, mida nad vajavad. Mitte mõni ese, vaid kogemus. Ta on näinud Terassüdant veritsemas. Ja ta ihkab kättemaksu.

See raamat on küll selle aasta üks parimaid, mida ma ei suutnud käest panna enne kui sain teada kõik saladused ja millega siis lugu ka lõpeb. Nii raske oli lugemist pooleli jätta, sest lugu on nii super hästi kirjutatud, et see lausa neelas mind endasse. Elasin nii kaasa, et unustasin kõik enda ümber ja suutsin ainult mõelda, sellest kuidas kiiresti igapäeva toimetused ära tehtud saavad,et saaks kiiresti edasi lugema. Nii põnev lugu ja samas peategelane David oli ikka üks mu lemmikumaid, ta ikka oskaks ennast koguaeg löögi alla seada, seda igati heas mõttes. Võin öelda, et kaalusin mitmeid kordi seal riiuli ees seistes, mida võtta, kuna üks kord polnud seal minu maitsele midagi ja nüüd paar päeva tagasi külastades uuesti seda riiulit leidsin, et ulme mulle meeldib ja seega võtan selle raamatu lugemisse. Polnud varem sellest autorist midagi kuulnud ja nüüd võin öelda, et isu on veel mõni tema raamat läbi lugeda, iseasi kas midagi on üldse veel temalt tõlgitud. Kui loosse on segatud Eepikud, siis on teada, et nendega eriti nalja pole, ülivõimed, adrenaliin ja põnevus mind selle raamatu juures hoidsidki. Üle pika aja sai loetud ulmet ja võin öelda, et väga super lugemine oli ning kindlasti tahan nüüd vist mõnda aega veel ulme lainel surfata. Igatahes kõik loo juures oli super, polnud venivust ega ka aeglast liikumist, tempo oli hoogne ja kaasakiskuv. Soovitan teistelegi lugeda, usun,et te ei pea kahetsema. Kes on ulmesõbrad, siis kindlasti võtke endale see raamat plaani 😉 Igatahes nüüd lippan edasi lugema ja loodan, et keegi leiab tee selle raamatuni.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s