Tapja kõrvalkorterist(2015)

Tapja kõrvalkorterist(2015)(396lk)

Autor: Alex Marwood

26893663

 

Tutvustus

Kui hästi tunned sina oma naabreid?

Majal number kakskümmend kolm on saladus. Selles Londoni lõunaosa vanas sünges majas, mis on jagatud pisikesteks viletsateks üürikorteriteks, ootab avastamist üks kohutav kollektsioon. Õigupoolest on kõigil kuuel siinsel elanikul midagi varjata.

Collette on jooksus oma endise ülemuse eest, Cher on lastekodupõgenik, üksildane Thomas igatseb naabritega sõbruneda ning imekaunis iraanlasest asüülitaotleja ja „vaikne mees”, keda keegi kunagi ei näe, püüavad end varjus hoida. Kõigile neile on toeks Vesta – naine, kes teab kõike, mis majas toimub – või vähemalt arvab, et teab.

Korraga teeb öö varjus juhtunud kohutav õnnetus naabritest ebakindlad liitlased. Aga üks neist on mõrvar, kes varjab naabrite eest osavalt oma tegevust ja liigub järgmisele ohvrile aina lähemale.

Samal ajal kui enneolematu kuumalaine Londonit lämmatab, jõuavad sündmused selles oskuslikult kokku põimitud ja tiheda tegevustikuga põnevusloos haripunkti.

Raamatut lugema asudes, ei tekkinud korrakski tunnet, et tahan seda lugu edasi lugeda. Tundus selline veniv ja segane lugu. Tegelasi palju, erinevad kirjeldused ja muidugi ka kuskil asus ka mõrvar, kellest midagi ei teatud. Muidugi tegevuskohaks oli London seega kutsus lugema. Soovitati raamatukogust ka, et pidi põnev olema. Mina kui krimilugude lugeja otsustasin, siis seda raamatut lugeda. Kohati venis raamat ikka korralikult ja siis jälle hakkas mingisugune tegevus pihta. Lõpplahendus tuli minu jaoks igatahes ootamatult ja üldsegi see, mida mina mõtlesin. Ajaviiteks sobiv lugeda aga teist korda ma seda raamatut kindlasti ei loeks.  Lugemiseks sobis aga pean ütlema, et pettusin loos korralikult. Ma ei tea miks aga minu maitsele järelikult nii aeglane krimilugu ei sobinud. Igatahes loetud sai ja nüüd mõtlen, mida järgmiseks ka lugeda. Muidugi võin öelda, et raamatu keskosast läks küll põnevamaks kui oli seda algus pool. Elasin kaasa küll aga mingisugust erilist tunnet ei tekkinud, et oh nii põnev ja super hea. Täitsa tavaline lugemine. Igatahes kohati tekkis küll tunne, et jätan pooleli, kui kirjeldati mõrvari fantaasiaid ja seda mida ta seal enda korteris teiste eest varjas. Aga julgen soovitada ikka, kes tahab see loeb ja mina arvan igatahes nii, loodan et teised lugejad saavad parema elamuse.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s