Politseiniku tütar(2016)

Politseiniku tütar(2016)(312lk)

Autor: Katrin Pauts

30042651.jpg

Tutvustus

Mõnikord on kummitused lihast ja verest…
Oma töös ja eraelus pettunud ajakirjanik Eva sõidab hingerahu otsima vanematekoju Saaremaale vaiksesse Tuulegi rannakülla. Evat ajendab soov välja selgitada, mis õieti juhtus aastaid tagasi tema perekonnaga. Miks lahkusid teineteise järel elust nii tema politseinikust isa kui ka koduperenaisest ema? Eva aimab, et kuidagi on see seotud külakeses elanud kolme tütarlapsega, kellest kaks jäid kadunuks ja üks leiti mõrvatuna. Kas keegi siiski teab, mis tüdrukutega tookord juhtus?
Eva veenab kodusaarele naasma ka Inglismaale kolinud venna Andrease, kellega koos asutakse lahendama ema hüvastijätukirja saladust ja püütakse välja selgitada, miks külarahvas nende kunagist kodu nii väga kardab. Tonte ei hakka aga päevavalgele tulema üksnes minevikust. Peagi hakkab Eva aimama, et miski pole tegelikult nii, nagu ta oli arvanud. Hoolikalt ehitatud fassaad mõraneb, inimesed Eva ümber paljastavad oma tõelise näo. Sünge vari libiseb taas üle Tuulegi ja mõnelgi külaelanikul tuleb vanade pattude eest kõrget hinda maksta.

Mõned päevad on möödas sellest kui viimati siia midagi kirjutasin. Vahepeal on lugemiseks vähe aega ja seega nüüd lõpetasin raamatu, mida võiks lugeda veel ja veel, ilma et sellest isu täis saaks. Kindlasti võin öelda, et üks parimaid krimiromaane üle pika aja pluss boonuseks on veel see, et Eesti kirjaniku kirjutatud raamat. Pole jõudnud veel Saaremaale reisida aga peale selle raamatu lugemist, tahaks kindlasti seal ka ära käia. Põnev lugu, mis kiskus endaga kaasa, niiet unustasin kõik muud toimetused ja süvenesin raamatusse. Loodan, et tulemas on ka järgmine osa, sest nii palju jäi veel, millest oleks teada tahtnud. Miks Andreas niimoodi käitus ja miks peres siis alati Tomi süüdistati. Natuke sekka ka peredraamat ja muidugi ei puudunud ka raamatust saladused, millele siis ka vastuseid otsiti. Nii kaasahaarav lugemine oli, et nüüd vahepeal enne uue kuu algust ei suudagi midagi kätte võtta. Peab pausi pidama, et siis uuel kuul uue hooga edasi minna. Üsnagi üllatav lõpplahendus, terve lugemise aja ei suutnud välja mõelda, kes siis süüdlane ikkagi on, see mulle raamatu juures kõige rohkem meeldiski. Kui oleks poole peal ära arvanud, kes süüdlane on, poleks olnud mõtet lõpuni lugeda. Loodan, et tulemas on veel sellelt autorilt raamatuid, kuna esimene oli väga hea ning ootus ja huvi on üsna suur. Tore, et meil on Eestis ka nii häid krimiromaanide kirjutajaid. Olen pikka aega mõelnud, mida võiks järgmiseks lugeda ja hetkel ei ole suutnud veel midagi kätte võtta. Kes tahab, siis võib soovitada mõnda uut krimiromaani, sest pole veel kõikide uute sisututvustusi lugeda jõudnud. Ei tahaks valikuga ämbrisse astuda vaid ootan soovitusi, kes ka loeb krimilugusid,  soovitaks midagi põnevat ja pingelist lugemiseks. Igatahes väga super lugemine oli, jään ootama järgmist osa, loodan, et see tuleb peagi! Kindlasti soovitan kõigile seda raamatut, isegi neile kes tavaliselt sellist laadi raamatuid ei loe. Põnevus ja pinge on kindlasti garanteeritud.

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s