Kivivardja (Amulet sarja I osa)(2015)

Kivivardja (Amulet sarja I osa)(2015)(188lk)

Autor: Kazu Kibuishi

27211313

Tutvustus

KELDRIUKSE TAGA ON MIDAGI VÄGA IMELIKKU…
Koomiksimeister Kazu Kibuishi loodud maailmas on hirmuäratavad inimsööjatest deemonid, mehhaaniline jänes, rääkiv rebane ning hiiglaslik robot – ja kaks tavalist last ohtlikul ülesandel.
Perekondliku tragöödia järel kolivad Emily, Navin ja nende ema vanavanemate koju, et alustada uut elu. Pere kõige esimesel ööl salapärases majas röövitakse Emi ja Navini ema kombitsatega olendi poolt. Ema päästes ja elukat jälitades satuvad lapsed maa-alusesse maailma, kus elutsevad kollid, robotid ja rääkivad loomad.
Koos uue abilise, väikse mehhaanilise jänese Miskitiga astuvad nad vastu kõige hirmuäratavamatele kollidele ja ehk on Emil ka võimalus päästa oma ema.

Ma muidu pole eriti suur koomiksite lugeja aga seekord tahtsin proovida, mis tunne on neid lugeda. Kunagi ammu muud ei lugenud kui ainult koomikseid aga sinna on nii kaua aega tagasi, et hetkel ei meenugi mida sai loetud. Kuna üsna mitmed grupis soovitasid seda sarja, siis võtsin kätte ja panin ennast järjekorda ja näe imet sain kaks osa korraga lugemiseks. Kolmas osa oli välja laenutatud ja selle järjekorda kavatsen ka ennast panna. Tegu on üsnagi tundmatu autoriga minu jaoks aga usun, et peale nende raamatute lugemist saan temast rohkem teada, usun, et teine osa on sama põnev kui esimene. Natuke raamatust peale autoõnnetust kolivad Emily ja Navin koos emaga vanavanemate majja, et seal uut elu alustada. Esimese päeva õhtul kui magama minemise aeg, kuulevad nad kuskilt maja sopist mingisugust häält ning avastavad keldrist midagi õudset. Kui ema röövitakse, siis otsustavad lapsed teda otsima minna maksku mis maksab ta tagasi saada. Seiklused, mis lapsi selle juures saadavad on üsnagi põnevad ja kaasahaaravad. Kellega nad kohtuvad ja mis takistusi tuleb neil ületada, lugege ise, muidu poleks põnev kui kõik ära räägiksin. Nautisin väga seda lugu ja juba on järgmine osa poole peal, kindlasti jõuan selle millalgi loetud ja üsna varsti kirjutan ka sellest siin. Soovitan kindlasti lugeda, isegi kui eriti koomiksifänn pole. Usun, et lugemiselamuse saab alati olgu tegemist, siis audioraamatu, koomiksi, luulega või isegi mõne teadusliku raamatuga. Super hea oli ja kindlasti tahan veel sellest autorist teada ja tema raamatuid lugeda.

Natuke autorist:

Kazu Kibuishi (born 1978) is an American graphic novel author and illustrator. He is best known for being the creator and editor of the comic anthology Flight and for creating the webcomic Copper. He has also written (drawn) the Amulet series. The webcomic artist and noted critic Scott McCloud has said that some of Kazu Kibuishi’s work is so beautifully drawn that “it hurts my hands when I look at it”.

27372

https://en.wikipedia.org/wiki/Kazu_Kibuishi

Leidsin autori kodulehe ka, sealt leiab kõige värskemaid uudiseid tema raamatutest.

http://boltcity.com/

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s