Kõik see silmale nähtamatu valgus(2015)

Kõik see silmale nähtamatu valgus(2015)(356lk)

Autor: Anthony Doerr

27503981

Tutvustus

Marie-Laure, Pariisi Loodusloomuuseumi pealukksepa tütar, kaotab lapseeas nägemisvõime, ent õpib tänu isa kannatlikkusele ja puust linnamakettidele eluga iseseisvalt toime tulema. Sõja puhkedes on nii isa kui ka tütar sunnitud põgenema väikesesse Saint-Malo linnakesse, et seal tüdruku veidrikust vanaonult peavarju paluda.
Werner on orvuks jäänud teadus- ja tehnikahuviline poiss, keda paeluvad eelkõige raadiod. Sõja hakul astub ta Hitlerjugendi ridadesse ning tema arukus ja tehniline taip ei jää juhendajatel märkamata. Peatselt tehakse talle kui andekale raadioside-asjatundjale ülesandeks välja selgitada vastupanuliikumise tugipunktid ja nõnda satubki mööda sõjatandrit ringi rändav Werner lõpuks Prantsusmaale Saint-Malosse.

Kõik see silmale nähtamatu valgus on lummav ja tundeküllane, vastandlikkust ja salapära tulvil lugu kahest noorest inimesest, prantsuse neiust Marie-Laure LeBlancist ja saksa noormehest Werner Pfennigist, kelle viivad kokku teise maailmasõja keerdkäigud. Nii kurb lugu, et ma ei suuda nüüd vist tükk aega midagi lugeda.  Nii hingemattev oli, et vahepeal isegi tuli pisar silma, nii kurb oli lugeda. Nautimist oli üsnagi palju, lugu oli väga erinevate keerdkäikude ja saladustega, mis oli loole ainult boonuseks. Elasin ikka väga kaasa ja enne ei suutnud lõpetada kui sain teada, kuidas lõppes nii Werneri kui ka Marie-Laure eluke. Väga kahju oli,  et polnud sellist õnnelikku lõppu, lootsin väga, et Werner ja Marie-Laure jäävad kokku aga paraku läks hoopis teistmoodi kui arvasin. See raamat on kindlasti üks selle aasta kõige meeldejäävamaid lugemisi, mis jääb üsnagi pikaks ajaks meelde ja olen rahul, et seda lugesin. Kahjuks pole aega eriti lugeda, seega ei jõua ka väljakutsega valmis. Kahju on oleks tahtnud valmis jõuda aga, mis parata aega tuli puudus, küll järgmine aasta suudan kindlasti rohkem ja olen palju tublim kui sellel aastal. Igatahes kui jõuan, siis täidan veel ühe punkti aga muidu jääb ikka mõned teemad täitmata, mis oleksid ka võib-olla üsna põnevad lugemised olnud. Igatahes olen sel aastal väga tubli olnud täites kahte väljakutset korraga ja olen endaga rahul. Soovin kõigile veel paremat lugemisaastat ja põnevaid tunde ja päevi uute raamatute seltsis.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s