Marsi kroonikad(1974)

Marsi kroonikad(1974)(190lk)

Autor: Ray Bradbury

1_9_29076443

Tutvustus

Ray Douglas Bradbury (kodanikunimega Raymond Douglas Bradbury; 22. august 1920 Waukegan, Illinois – 5. juuni 2012[1] Los Angeles, California) oli USA kirjanik.
Esimesed professionaalsed tekstid avaldas Bradbury ulmeajakirjades ulme kõrgajal, 1940. aastate algul.
Ray Bradbury oli üks 20. sajandi tähtsamaid ulmeklassikuid, kes kirjutas peamiselt teaduslikku fantastikat nagu “Marsi kroonikad” (1950, “The Martian Chronicles”) ja “451⁰ Fahrenheiti” (1953, “Fahrenheit 451”). Samas lõi ta ka imeulmesse kalduvaid – näiteks “Vist on kuri tulekul” (1962, “Something Wicked This Way Comes”) – ja läbinisti realistliku koega lüürilisi teoseid nagu “Võilillevein” (1957, “Dandelion Wine”). Ta oli tuntud poeetilise, lüürilise proosa poolest.
Tema teoste järgi on valminud filme, esimesena Prantsuse lavastaja Francois Truffaut’ versioon romaanist “451⁰ Fahrenheiti” 1966. aastal. Bradbury võitis ka arvukalt kirjandusauhindu.

Üsnagi omapärane ja põnev lugemine oli. Püüan veel aasta viimastel päevadel täita väljakutset nii palju kui võimalik. Mitmed on seda raamatut tutvustanud ning pikka juttu tegema ei hakka. Üsnagi põnev oli lugeda ja tegu oli sellise planeedi nagu Marsiga, millest oli üsnagi huvitav lugeda, et seal sinimäed on seda ma ei teadnud. Eks kui tahtmine tuleb loen autori mõnda teist raamatut ka. Muidugi kuulub see raamat ju Mirabilia sarja ka, mis on üks mu lemmikumaid sarju. Kavatsen sellest sarjast veel midagi lugeda aga, kes oskaks sealt midagi soovitada? Põnevad tegelased ja juhtumised, mis haarasid mind endaga nii kaasa, et 190 lehekülge lugusid kadus nagu tina tuhka. Pühade ajal on mõnus lugeda ja seega järgmiseks võtan midagi kergemat ette, võib-olla tahab keegi mingit jõululugemist soovitada? Igatahes mulle meeldis ja soovitan teistelegi, kes seda veel lugenud pole. Kauneid pühi ka minu poolt ja veel põnevamat uut lugemisaastat ka!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s