Tumeaine(2016)

Tumeaine(2016)(304lk)

Autor: Blake Crouch

32701053

Tutvustus

Kujutle, et sinult küsitakse: „Kas oled oma eluga rahul?“, ja hetk hiljem kaotad juba teadvuse. Ärgates ei ole sinu elu enam sinu elu ja kõik sulle varasemalt tuttav on kuhugi kadunud.

Jason Dessen on ülikooli füüsikaprofessor, kes elab oma naise ja pojaga täiesti tavalist elu. Ühel õhtul ilmub Jasoni ette maskis mees, kes ta endaga kaasa viib ja talle salapärast ainet süstib. Kui Jason ärkab, ei ole maailm tema ümber enam samasugune. Tema naine ei ole tema naine, tema poega pole kunagi eksisteerinudki. Jason on tunnustatud teadlane, geenius, kes on saavutanud midagi enneolematut. Midagi ilmvõimatut.

Teekond tagasi endise elu juurde kujuneb ohtlikumaks ja hirmsamaks, kui Jason oleks eales osanud arvata. Ta peab silmitsi seisma iseenda varjatuimate külgedega ning võitu saama hirmuäratavast, näiliselt alistamatust vaenlasest.

Kuna otsisin midagi kerget lugemiseks, siis valituks osutus minu lemmikkirjaniku raamat Tumeaine. Olen autori Wayward Pinesi triloogiat ka lugenud ja võin öelda, et pole ammu midagi nii head lugenud kui eile lõpetatud sai. Lugu jutustab, siis füüsikaprofessor Jasonist, kes ühel õhtul kaotab kõik. Oma pere, töö ja maailma kus ta varem elas. Kuidas sinna tagasi saada ja mida kõike selleks teha tuleb, et leida üles oma pere ja õige kodumajake, lugu haarab lugeja nii kaasa, et ununeb kõik ja januned ainult selle raamatu järele nagu midagi muud siin maailmas polekski. Mulle väga meeldis ja ootan huviga, kas midagi veel sellelt autorilt on tulemas. Üsnagi mõtlemapanev lugu, mis võib juhtuda, siis kui oled igapäevaselt harjunud, et sul on kõik olemas: armastav pere, tasuv töö, kodumajake, kus elada ja muud polekski vaja. Aga kui juhtub, et ühel hetkel jääd sellest kõigest ilma, siis ei oskagi enam kuidagi elada ja elu ilma nendeta pole enam sama. Elasin väga Jasonile kaasa, et ta oma pere ja maailma jällegi üles leiaks. Ta pidi läbima ikka mitmeid maailmu, et leida see üks ja õige, kus on tema naine ja nende ühine poeg. Tegu on ulmelooga kuid siiski pole see tavaline kosmoses möllamine vaid natuke tõsisem ja puudutab lugejat kuni hingepõhjani. Samas oli kurb lugeda Jasoni heitlusi oma elu ja emotsioonide kohta, tundus, et enam kurvemaks minna ei saa. Igatahes hetkel ei tea mida järgmiseks lugema hakkan aga ootan soovitusi ja mõtteid, mida võiks peale sellist lugu ette võtta. Lugu oli pingeline ja põnev, samas ka kurb ja mõtlik, andis korraliku ettekujutuse, mis võib juhtuda, siis kui kaotad kõik, mida oled oma elus armastanud ja millega elu jooksul oled hakkama saanud. Üsnagi nauditav lugemine, soovitan teistelegi ja kindlasti lugege ka sama autori Wayward pinesi triloogiat. Usun, et kes seda teeb ei kahetse kordagi lugemiseks kulunud aega ega ka seda, milliseid tundeid see võiks tekitada. Järgmise korrani siis ja loodan, et peagi kohtume jälle.

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s