Percy Jackson ja titaanide needus (Percy Jackson and the Olympians sarja 3.raamat)

Percy Jackson ja titaanide needus (Percy Jackson and the Olympians sarja 3.raamat)(2016)(296lk)

Autor:Rick Riordan

32467835

Tutvustus

Pooleldi poiss – pooleldi jumal – läbinisti kangelane. Sugugi mitte iga päev ei võidelda olevusega, kes on ühteaegu nii lõvi kui ka inimene. Aga arvestades, et olen Kreeka jumala poeg, siis võib seda ette tulla küll. Mu sõber Annabeth on kadunud, jumalanna on aheldatuna vangis ja vaid viis pooleverelist kangelast pääsevad retkele, mille sihiks on alistada viimsepäevakoletis. Oh, ja kas teate mis? Ettekuulutuse järgi ei pääse sugugi kõik meist eluga…

See raamat oli üks raamatuid, mis ma mõne tunniga läbi lugesin ja mis mulle väga meeldis. Nautimist oli palju ja olen eelnevalt ka eelmised kaks osa läbi lugenud ja need olid nii head, et ootasin kannatamatult järgmist osa, loodan et järgnevad osad ka tõlgitakse. Põnev, pingeline ja tempokas lugu pooljumalikust poisist Percyst, kes peab koos oma nelja sõbraga tegema võimatut. Üles leidma enda sõbra Annabethi ja päästma jumalanna vangistusest ja seda kõike koos oma sõpradega, kes teda igati abistavad. Nad kohtuvad oma teel erinevate takistustega ja et neid ületada peavad nad koostööd tegema kuid igas loos on ka kurbust ja mõned sõbrad annavad oma elu, et ülesanne saaks täidetud. Luke röövib Annabethi ning jumalanna Artemise ja Percy koos kaaslastega asub neid vabastama. Ülesanne tundub raske kuid sõprade ja jumalate abiga on kõik võimalik. Mulle väga meeldis ja see autor on üks lemmikumaid, mulle tema lood väga meeldivad. Loodan, et kirjastus Pegasus tõlgib ka järgmised osad ja lugu saab jätkuda kui ei siis üritan inglise keelse endale hankida ja läbi lugeda. Kahju oli Percyst, sest ta püüdis alati üksinda toime tulla ja kõik ootamatud vastased ise nokauti lüüa. Kes tahab teada, kas nad said hakkama ja millega kõik lõppes peavad ise lugema, mis pöörased seiklused sõpru ees ootavad ja milline on lõpplahendus. Mulle väga meeldis, et raamatusse oli toodud ka pegasused ja eriti meeldis Percy pegasus Blackjack, kes oli üsnagi humoorikas ja andis nii palju endast, et täita igat Percy soovi ja paremat sõpra, kes teda hädas aitas andis otsida. Super lugemine oli ja soovitan teistelegi, kellele ka fantaasialood meeldivad.

Natuke autorist

15872.jpg

Rick Riordan on auhinnatud põnevuskirjanik, kelle raamatute vapustavates seiklustes põimuvad ühte antiikaja müüdid ja kaasaeg. Ta on kirjutanud mitu sarja, kuid tema tuntuimad raamatud jutustavad kangelaslikust noorest pooljumalast Percy Jacksonist. „Titaanide needus” on sarja „Percy Jackson ja olümplased” kolmas raamat. Esimene, „Percy Jackson ja välguvaras”, võitis talle Red House’i lasteraamatute auhinna.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s