Punane kuninganna ( Sarja I osa)(2015)

Punane kuninganna ( Sarja I osa)(2015)(424lk)

Autor:Victoria Aveyard

27255828.jpg

Tutvustus

MARE BARROW´ MAAILMA JAGAB KAHEKS VERI — ühel pool punane ja teisel hõbedane. Mare kuulub oma perega alamast klassist Punaste sekka, kelle saatuseks on teenida Hõbedastest eliiti, kelle üliinimlikud võimed teevad neist pea jumalad. Mare varastab kõike ettejuhtuvat, et aidata perel hinge sees hoida. Kui aga ta parim sõber väeteenistusse kutsutakse, paneb tüdruk ta vabaduse nimel kõik kaalule.
Saatuse keerdkäigud toovad ta kuninglikku paleesse, kus Mare otse kuninga ja aadlike silme ees avastab, et ka temal on ülivõime — oskus, millest tal siiani aimugi polnud. Kuid … tema veri on punane.
Ilmvõimatu varjamiseks sunnib kuningas neiut astuma ammukadunud Hõbedase printsessi rolli ja kihluma ühega oma poegadest. Üha sügavamale Hõbedaste maailma kistud Mare seab aga oma uue positsiooni ohtu ja asub abistama Ergavat Kaardiväge — Punaste ülestõusu juhte.
Tema teod löövad liikvele surmava ja raevuka sündmustekeerise, milles prints peab astuma printsi, ja Mare omaenda südame vastu.

Lugema hakates tundus, et pole üldse minu maitse järgi lugu aga mida edasi, seda kiiremaks ja põnevamaks raamat muutus. Peategelaseks siis Mare Barrow, kes juhuse läbi saab kuningalossi teenijaks ja peale vahejuhtumit selgub, et ta on ka andega nagu Hõbedased. Mis edasi saab ja kuidas kõik lõpeb, seda ei oska keegi ette arvata. Mulle väga meeldis ja ootan huviga, mis järgmises osas edasi saab. Põnevust, pinget, ootamatuid reetmisi ja pööraseid tegelasi jagus loosse ikka väga palju. Lugu oli väga põnevalt kirja pandud, mis hoidis mind enda haardes kuni viimaste lehekülgedeni. Kavatsen kindlasti ka teise osa läbi lugeda, enne vist ei saaks rahu kui tean, mis Marest ja Calist edasi saab. Pöörased keerdkäigud, mida ei osanud üldse ette näha raputasid mind ikka korralikult. Võim ja jõud oli üks läbiv moto, mis tundus üsnagi hästi selle kuningaperele sobivat. Muidugi ei puudunud loost ka armastuslugu, olgugi, et asjaosalised seda üksteisele tunnistada ei saanud. Tahan tänada Pikoprinti, et nende meeskond otsustas üldse neid raamatuid tõlkida, vapustav töö ja ootan huviga järgmisi osi. Mulle meeldis, et Mare ei tahtnud kordagi ükskõik, millises olukorras alla anda ja üritas ikka uuesti ja uuesti edasi võidelda, et saavutada seda mida ta kõige rohkem soovis. Poleks osanud sellist lõpplahendust oodata, reetmisi oli üsnagi mitu ja tundsin nendele kaasa, kes selles asjaosalised olid. Eks Maven mängis Marega kassi-hiire mängu, mis tal ka korda läks, sest kes oleks osanud oodata, et ta lõpus nii käitub nagu käitus. Mulle väga meeldis ja soovitan teistelegi. Ootan pakkumisi, mida võiks peale sellist tempokat lugemist endale veel raamatukogust laenutada. Muidugi läheb see raamat väljakutse punkti alla aga teine samanimelise raamatu pean raamatukogust laenutama ja loodan, et tulemas on sama põnev lugu nagu tema nimekaim. Raamatuks on Punane Kuninganna ja autoriks on Margaret Drabble. Loodan, et kõik läheb sama pööraselt edasi nagu on läinud. Eks see lugemine jääb juba veebruari kuu sisse. Soovitan lugeda  ja häid raamatuid teile kõigile!

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s