Mart Poom(Minu lugu)(2014)

Mart Poom(Minu lugu)(2014)(511lk)

Autorid: Mart Poom, Indrek Schwede

23815714.jpg

Tutvustus

Haarav dokumentaaljutustus Eesti kõigi aegade parimast jalgpallurist, kelle mängudele kahe aastakümne jooksul elas tribüünidel kaasa umbes kaheksa miljonit inimest. Raamat toetub Mart Poomi päevikule, lugeja ees avaneb noore sportlase sisemaailm, kõhklused ja unistused. Hoolimata takistustele – perekonna vastuseis ja ühiskonna võõristus venestunud jalgpalli suhtes – jäi Poom kindlaks valitud teele ja jõudis tippu, mängides 14 aastat vuti sünnimaal Inglismaal. Ta oli tuntuim eestlane Ühendkuningriigis, rõhutades oma päritolu ja rääkides brittidele okupatsioonist, küüditamistest ja taasvabanemisest. Mart Poom kirjeldab värvikalt profijalgpalluri igapäevaelu Inglismaal ja iseloomustab oma meeskonnakaaslasi. Ta selgitab, et ka ilma erilise andeta on võimalik jõuda kaugele, aga selleks on vaja treenida, treenida, treenida… Poom kirjutab oma perekonnast, rahast ja tõekspidamistest.

Raamat küpses kaua – esimesed intervjuud selle tarvis on tehtud eelmise sajandi lõpus. Kaasa räägivad lähedased, sõbrad, kaaspallurid ja treenerid. Londoni Arsenali legendaarne peatreener Arsene Wenger võtab kokku paljude inimeste arvamuse: „Kui küsida ükskõik milliselt jalgpalliinimeselt, kes on töötanud koos Poom´iga, räägivad nad teile sama juttu – maailma jalgpallis pole võimalik leida paremat professionaali kui Mart Poom.”

Olles ise ka suur jalgpallifänn, siis raamatukogus käies sattus näppu ka Mart Poomi eluloo raamat, võin öelda, et olen rahul, et seda lugesin. Sain nii palju uut ja huvitavat tema kohta teada ja olgem ausad, ta on üks meie parimaid väravavahte. Kuna ma tihti ei loe elulooraamatuid, siis nüüd on eesmärk kuus vähemalt üks läbi lugeda. Muidu sukeldun liiga fantaasia-ja krimiraamatutesse, et sealt pääseda, siis midagi reaalsemat ja tõsisemat vaja lugeda. Mulle meeldis ja väga huvitav lugemine oli, ei oskagi hetkel midagi rohkemat lisada, kes tahab see loeb ja kelles huvi ei tekkinud see läheb raamatust lihtsalt mööda. Seda raamatut tahtsin kaua riiulisse aga nüüd mõtlen, et oleks lihtsalt peale lugemist tolmu koguma jäänud ja seega vedas, et ta raamatukogust sain. Kes oskab veel mõnda jalgpalliga seotud elulooraamatut soovitada siis andke tuld. Mulle meeldis ja kellel isu lugege ise ka.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s