Mees, kes polnud mõrtsukas(Sebastian Bergmani needus I raamat)(2015)

Mees, kes polnud mõrtsukas(Sebastian Bergmani needus I raamat)(2015)(408lk)

Autorid:Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt

27997145

Tutvustus

Enne Aasia tsunamit oli kriminaalpsühholoog Sebastian Bergman tippvormis. Tal oli hea töökoht, armastatud naine ja kallis tütar.
Kuid see oli siis.Pärast tsunamit on enamik Sebastiani häid külgi haihtunud ja ta on ajapikku muutunud ennasthävitavaks vrakiks.Kui politsei leiab soost kuueteistaastase Rogeri ilma südameta surnukeha, satub Sebastian juhuslikult juurdlusse, mida juhib tema endine kolleeg Torkel Höglund keskkriminaalpolitseist. Kõik niidiotsad näivad vihjavat Rogeri koolile, pealtnäha veatule Palmlövska gümnaasiumile, kus on varjul saladused.

Selle raamatu lugemisega oli nii, et mida rohkem ma seda lugesin seda raskem oli lõpetada ja lugu, mis nende kaante vahel mind paelus oli nii pingeline ja põnev, et ma ei tea, miks ma varem pole sellelt autoritandemilt midagi lugenud. Muidugi on ootamas ka teine osa, mida olen juba mõned leheküljed lugenud ja võin käe südamele panna, et kõik kes seda sarja loevad, ei pea pettuma. Lugu haaras mind endaga, et mõned igapäeva toimetused ununesid ja ma lihtsalt istusin ja muudkui lugesin ja lugesin. Mulle Sebastian kui peategelasena väga meeldis, kujutasin ette, milline ta võiks olla ja tema mõttemaailm oli selline keerukas kuid samas ta oli üks särtsakamaid seal loos üldse. Lugedes, sellist mõrvalugu, võin öelda, et pole ammu sellist raamatut lugenud, mis mind nii kõvasti oleks raputanud. Muidugi on võib-olla tingitud see sellest, et enne lugesin Cormorani seikluse esimest osa, mis jäi minu jaoks natuke magedaks. Sellepärast ka selline ülistav postitus. Lugu ise aga räägib sellest, kui leitakse 16-aastase poisi surnukeha ja seda lugu hakkab uurima teadatuntud Sebastian Bergman, kes pole enda arvates politseinik vaid psühholoog, kes loeb inimesi nagu raamatuid, nagu tavaliselt selle ametiinimesed teevad. Mis loo põnevaks tegi oli see, et süüdlane tuli minu jaoks üsna ootamatust kohast, poleks arvanud, et kõik nii traagiliselt lõpeb ja et süüdlane oli just see, keda ma poleks üldse arvanud, et ta seda suutis teha. Igatahes soovitan kindlasti seda sarja lugeda ja usun, et järgmine osa on veel põnevam ja pingelisem kui see, mille lugesin. Tahan tänada Helios kirjastust, et nad nii vingeid ja põnevaid krimiromaane tõlgivad ja et just skandinaavia kirjanikke, kust tulevad kõige paremad lood ja raamatud. Igatahes nüüd jätkan teise osa lugemist ja võib-olla vahepalaks loen mõne muu raamatu, kuid isu on teada saada, millega läheb Sebastiani lugu edasi ja mis saab tema isiklikust elust, kuna raamatu lõpus oli tema jaoks üks väga suur üllatus, kes tahab teada, siis lugege kindlasti. Soovitan ja kena päeva kõigile.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s