Maestro(2017)

Maestro(2017)(328lk)

Autor: Geir Tangen

33641777

Tutvustus

Ühel hallil sügishommikul äratab Haugesundi väikelinna mõrv: üks naine on kõrghoone rõdult alla visatud. Eelmisel päeval sai kohaliku ajalehe reporter Viljar Ravn Gudmundsson hoiatava e-kirja, mida ta tõsiselt ei võtnud. Kui saabub uus e-kiri, taipab Gudmundsson, et on sattunud halba kriminulli meenutava jantliku mõrvaloo keskmesse. Politseiuurija Lotte Skeisvoll peab tapja peatama, enne kui too jõuab oma ennustused täide viia, aga aega on napilt. Iga kaotatud sekund võib kellelegi elu maksma minna.

Tagaplaanil seisab taktikeppi vibutav dirigent, kes juhatab oma isiklikku reekviemi. Klassikalist surmasümfooniat, kus orkestri liikmed peavad mängima nii, nagu tema tahab. Partituur on tema käes. Tema on Maestro.

Kuna raamatukogus tekkis sellele raamatule järjekord, siis pidin üsna ruttu selle läbi lugema ja nii põnevat ja superhead krimkat pole ammu lugenud. Nii palju oleks millest rääkida aga emotsioonid on hetkel nii laes, et lihtsalt pean natuke mõtlema. Igatahes üks parimaid krimikaid, mis peale eelmist raamatut loetud sai. Minu jaoks üsna uus kirjanik ja varem on ka lugemisgrupis teda tutvustatud aga pole siis raamatukogus löögile saanud ja nüüd õnnestus läbi ka lugeda, enne kui homme tagasi pean viima. Olin vahepeal haige ja ei suutnud üldse ei midagi lugeda ega teha. Üritan ennast nüüd kokku võtta ja veel mõned enne kuu lõppu läbi lugeda. Igatahes lugu algab, siis sellest et üks naine on kõrghoone katuselt alla visatud. Mulle Viljar kui ajakirjanikuna meeldis isegi. Lotte oli ka üsna tubli politseinik, mis loo veel põnevamaks keeras. Iga kaotatud sekund võib kellelegi elu maksma minna ja siis järjest põnevamaks ja põnevamaks läheb, ei suutnudki käest panna kui sain teada, kes kõige selle taga on ja lõpplahendus tuli minu jaoks küll üsna suure pauguga. Igatahes soovitan lugeda, kes seda veel teinud pole ja kindlasti te ei pea seda kahetsema. Super hea lugemine oli ja selleks korraks pakaa!!

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s