Spioon(2016)

Lugemisväljakutse 32.punkti raamat-Kus kaanepildil on kaunis kleidis naine. / Lugemisväljakutse 16.punkti raamat-raamat ühe ajaloolise isiku elust.

Spioon(2016)(192lk)

Autor: Paulo Coelho

spioon_kaas.indd

Tutvustus

Paulo Coelho räägib oma uues romaanis loo Mata Hari salapärasest elust. Mata Hari oli tantsija, kes ei peljanud alasti lavale astuda, paljude rikaste ja mõjukate meeste armuke ja julge teenäitaja, kes oli üle 20. sajandi alguse provintslikust piiratusest, teenides sellega ära Pariisi suurilmadaamide kadeduse ja viha.
Paulo Coelho esitab Mata Hari loo läbi tema viimase kirja, mille peategelane kirjutab Pariisi Saint-Lazare’i vanglas, kus ta viibib kahtlustatuna spionaažis. See kiri on otsekui testament, mille adressaadiks on Mata Hari tütar, kellele ema tahab selgitada, miks ta otsustas omal ajal kodust lahkuda ja elule iseseisva naisena vastu astuda, kuni ta oma Champs-Elyseel asuvas
hotellitoas 1917. aastal arreteeriti.
Paulo Coelho romaan loob sellest ajaloo ühest mõistatuslikust naisest elava pildi ning näitab, et ka kõige kõrgemad puud kasvavad vaid väikesest seemnest, nagu õpetas tulevasele tantsijannale tema ema.

Üsnagi paeluv lugu oli, pole varem midagi kuulnud sellisest inimesest ja kurb oli lugeda, et teda keegi siis ei aidanud ja selline saatus pidi olema.  Kui ma õigesti mäletan, siis mul on isegi veel üks raamat, kus on juttu Mata Harist aga pealkirja ei mäleta, sain selle siis kui ersenist tellisin raamatuid ja see oli siis kinkeraamat. Igatahes kavatsen tolle raamatu ka läbi lugeda aga millal seda ei tea. Mulle Paulo Coelho autorina meeldib aga kunagi jäi mõni tema raamat pooleli, miks seda ei tea ju siis tol korral ei istunud tema raamatute lugemine aga katsun kindlasti seda viga parandada.  Lugu on siis Mata Harist, kes  oli tantsija ja kes ei peljanud alasti lavale astuda, oli ka paljude rikaste ja mõjukate meeste armuke, mis tema mainele mõjus üsnagi halvasti, sest kõik vihkasid ja kadestasid tema elu ja annet. Igatahes sellist lõppu poleks küll raamatule osanud loota. Kahju on, et raamat nii lühike minu jaoks oli aga eks saan veel temast uurida, kui soovi on. Soovitan lugeda, kes seda teinud pole, väga hea ajaviiteromaan, mina lugesin seda kui reisil olin ja seega saan alles nüüd sellest postituse kirjutada aga parem hilja kui mitte kunagi. Praegu siis pakaa ja näeme kindlasti veel! Uus kuu algas ja loodan, et jõuan midagi veel lugeda.

Üks kommentaar “Spioon(2016)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s