Öine lumetorm(2015)

29. Raamat, mille pealkirjas on mingi ilmastikunähtus. N: vihm, lumi, udu vms.

Öine lumetorm(2015)(412lk)

Autor: Johan Theorin

26632091

Tutvustus

Aastaid tühjana seisnud Angerjatipu härrastemaja saab lõpuks uued omanikud: Stockholmist kolivad saarele Katrine ja Joakim Westin kahe väikese lapsega. Nende idüll aga puruneb peagi, sest Katrine leitakse kodu lähedalt uppununa.
Joakim püüab olukorraga toime tulla, aga vanal majal on tema üle kummaline mõju. Ta ei ole kunagi olnud ebausklik, kuid kelle sosistamist ta seintes kuuleb? Keda ta tütar öösiti hüüab ja miks on vana lauda uks vaatamata sulgemisele järjekindlalt avatud?

See raamat on haarav segu  krimiromaanist, sekka ka natuke kummituslikku teemat  ja muidugi ei puudu ka  perekonnadraama,  mis on ühtaegu nii põnev kui salapärane. Raamat seisis kaua öökapi laual ja kuidagi talle otsa vaadates ei tekkinud isu, et võiks seda lugeda. Kuid  vahepeal tekkis tahtmine, millegi põneva ja tempoka järgi, siis otsustasin, et võtan ta ette ja loen läbi. Ma ei tea, miks ma teda niikaua lugemata hoidsin ja muudkui laenutustähtaega pikendasin, sest peale mõne lehe lugemist, ma enam sealt välja ei saanud. Lihtsalt muudkui lugesin ja lugesin, ei suutnud isegi vahesid pidada nagu ma tavaliselt teen, kui on vaja ennast sirutada. Igatahes kaasaelamist jätkus kuni lõpuni välja, mis on lausa super. Mulle meeldis väga Angerjatipu asukoht, kaks majakat ja vinge lumetorm, mis sealseid asukaid omamoodi enda võimuses hoidis. Samas on väga kahju Joakimist, kes otsis erinevaid lahendusi, kuidas leida põhjusi, miks ta kuuleb erinevaid hääli ja, keda hüüab tema pisike tütar pea igal öösel. Usun, et plaanin veel  selle autori raamatuid lugeda, kui on midagi veel ilmunud.  Karged ilmad ja saladused, mind endaga kaasa vedasidki, väga kaasahaarav ja põnev lugu, kes tahab teada, mis juhtus edasi, peale seda kui pereema uppus, peab seda ise lugema, muidu poleks enam põnev. Polnud varem selle autori raamatuid lugenud aga nüüd kindlasti on huvi uurida, kas veel on midagi, mis sobiks lugeda. Kahju on, et raamatul niikaua enda aega lasin oodata, oleksin pidanud varem lugema hakkama aga nüüd on see tehtud ja emotsioonid ikka veel laes, mis siis, et eile hommikul sai raamat loetud, jäigi aega, et järele mõelda ja kindlasti soovitan lugeda, kes seda teinud veel pole. Kui keegi arvab, et tegu on lihtsalt krimiromaaniga, siis ta peab küll eksima. Raamatust ei puudu ka kummitused, kes ennast pererahvale aeg-ajalt ilmutavad, mis minus ikka korralikult külmavärinaid tekitas. Vahepeal tekkis lugedes ka natuke hirm ja pidin katkestama, et mitte ise pimedas liikumist karta. Muidugi lumetorm oli selles raamatus ikka väga võimas.  Selleks korraks lõpetan aga loodan, et uuel kuul on veel loetud raamatuid, millest siin rääkida. Põnevaid raamatuid kõigile algavaks kuuks.

 

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s