Warcraft(Durotan)(2016)

33. Raamat, mille põhjal on tehtud film

Warcraft(Durotan)(2016)

Autor: Christie Golden

33836681

Tutvustus

Oli kord viljakandev maa nimega Draenor. Seal elasid tundmatuid loomi küttides ja aeg-ajalt omavahel lahinguid lüües vaprate orkide klannid. Nende kõrval eksisteerisid niisama ebaharilikud draeneused.
Kõige põhjapoolsemale alale, kus talved olid karmid ja suved lühikesed ja mida lõunapoolsete suguvendade sissetungi eest kaitses mäeahelik, üsna vaimude päriskodu lähedale oli omale elupaiga leidnud Härmahuntide klann.
Korraga hakkas Draenor muutuma, lõunapoolsetel aladel hakkasid saakloomad haigestuma ega siginud enam, taimed kärbusid, talved läksid pikemaks ja karmimaks ja vaimud ei kõnelenud enam šamaaniga.

Olukorras, kus Draenorit näib ees ootavat hukk ja kus vaimudki on kui arust ära, tuleb noorel, äsja klanni juhiks tõusnud Durotanil otsustada, kas võtta vastu sorts Gul’dani ettepanek ja rännata koos tema hordiga tõotatud küllusemaale või püüda ellu jääda esivanemate aladel, nii nagu oli otsustanud vana pealik Garad.

Lugesin raamatu läbi küll eile aga polnud aega, et siia postitust kirjutada, oli palju tegemist oma sünnipäevaga ja seega jäi see tänasesse päeva. Mulle igatahes raamat väga meeldis, ma tunnistan ausalt ma pole kordagi oma elus seda mängu mänginud aga nüüd tekkis huvi, et kust võiks seda saada ja tahaks proovida küll, kas mängida seda pidevalt, ma ei tea hetkel. Tegemist on siis eellooga ja mulle Durotan, kui peategelane meeldis väga. Temas on kõike seda, mis tegi temast üsna vapra ja julge liidri, mis siis et nii palju oli erinevaid raskusi, mida Härmahundid pidid läbima, et ellu jääda. Samuti oli raamatus ka üsna palju kurbust, mis pani mind kui lugejat ka kaasa tundma. Tunnistan, et mulle tavaliselt orkidega raamatud eriti kätte ei juhtu aga autor andis korraliku ülevaate Härmahuntide elust, mis mulle selge kujutluspildi neist ka lõi. Kui ma poleks grupis soovitusi selle raamatu põhjal lugenud, siis poleks vist isegi seda raamatut nii ruttu lugeda tahtnud. Loodan, et veel tõlgitakse sarnaseid arvutimängudega seotud raamatuid. Muidugi suured tänud Varrakule, kes selle raamatu meile lugejatele tõlkis. Tean, mis tähendab tõlkimine, olen isegi varsemalt üht raamatuteksti pidanud tõlkima ja ei olnud just kõige lihtsam. Aga kaasaelamist oli üsna palju ja sündmusi oli ka mitmeid. Raamat oli nii haasahaarav, et ma ei suutnud enne lõpetada, kui sain teada kas klann liitub hordiga või mitte ja mida kõike nad pidid läbi elama, et jääda ellu ning mitte muutuda sellisteks nagu nende vaenlased. Muidugi kõige parem raamatu juures oli see, et kaasatud olid ka hundid, kes olid igati enda peremehele truud ja ka samuti aitasid neid kuidas võimalik, kas siis lahingus või tänu nendele teadsid orkid, erinevate hädaohtude eest hoiduda. Igatahes muidugi olid mängus ka šamaanid, kes kuulasid vaime, et teada, mida nad peaksid edasi tegema ja kust leida vett või toidupoolist, et edasi elada. Samuti meeldis mulle sorts Gul Dan, kes oli nii õel ja paha kui võimalik, mis lisas raamatule ainult vürtsi ja põnevust juurde.  Üsnagi nauditav lugemine oli ja soovitan teistelegi, kes seda raamatud pole lugenud või plaanivad seda teha aga kahtlevad.  Igatahes selleks korraks pakaa ja kohtume järgmisel korral. Ootan samuti pakkumisi, kuidas täita punkti, kus peab lugema sarja Punane  raamatut.

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s