Mees, keda polnud seal (Sebastian Bergmani sarja 3.raamat)(2016)

Lugemisväljakutse 5.punkt-Raamat, mille tegelane töötab sinuga samal erialal/ametis(IT-spetsialist, Häkker)(Billy ja Morgan)

Mees, keda polnud seal (Sebastian Bergmani sarja 3.raamat)(2016)(520lk)

Autorid:Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt

33147375

Tutvustus

Sügis. Kaks Jämtlandis matkavat sõbrannat teevad kohutava avastuse: maapinnast ulatuvad välja inimese käeluud. Sündmuspaika saabunud politsei leiab madalast tundruhauast kuus surnukeha, kaks neist lapsed.

Kohale kutsutakse mõrvarühm, kellel õnnestub kahe täiskasvanu surnukeha tuvastada, aga ülejäänud neljaga – perekonnaga – ei jõuta kusagile. Keerukas loos on palju asju, mis kokku ei klapi, ning uurimine liigub üks samm edasi, kaks sammu tagasi.

Sebastian Bergmanile ei paku toppama jäänud uurimine pinget. Selle asemel võtab ta ette äärmuslikke samme, et kindlustada oma habrast sõprust Vanjaga. Kuigi Vanja satub saatuselöökide eest lohutust otsides aina enam Sebastiani juurde, hakkab talle peagi tunduma, et võib olla see polegi saatus, mis tema teele takistusi veeretab.

Olles eelnevalt lugenud esimesed kaks raamatut läbi, ei suutnud ma oodata kuna saab järgmist lugeda. Nüüd on tahan juba järgmist osa.  Arvatavasti peaksin selle ka varsti saama. Igatahes mulle igatahes need Sebastiani lood meeldivad, tegu pole tüüpilise krimiromaaniga, kus uuritakse ainult mõrva, vaid siiski on ka sekka segatud ka igapäeva elu puudutavad sündmused. Sebastian on siiani minu lemmiktegelane aga kindlasti üsnagi palju kaasaelamist oli selles loos Vanjale, kes sai ikka hoope igalt poolt ja see kuidas ta nendega toime tuli, lausa vapustav.  Muidugi oma osa mängis loos ka Ellinor, kes ei suutnud kuidagi tahaplaanile jääda ja tegi seda, mida ma arvan, et järgmises raamatus ta väga kahetseb. Parimat lugu annab ikka otsida, see kuidas see sind endasse neelab on vahest lausa sõltuvust tekitav. Ei suuda käest panna, muudkui loed ja loed, kuni märkad, et jäänud on viimased kolm-neli lehte ja karm mõrvalugu on ka lahendatud ja oma lõpu leidnud. Tegelased lähevad edasi ja nendega kohtud sa järgmises osas, mis paneb veel rohkem järgmist osa ootama. Super lugu ja mulle väga meeldis, ootan huviga, mis järgmises raamatus saama hakkab, sest viimased lõigud sellest raamatust olid üsnagi põnevad ja tekitasid super koguses adrenaliini.  Igatahes mina soovitan kindlasti seda sarja lugeda ja ma usun, et te ei pea seda aega, mis lugemiseks kulub üldse kahetsema. Igatahes mina jään järgmist selle sarja raamatut ootama ja seniks üritan midagi muud endale lugemiseks ette võtta. Kindlasti üks mu lemmikumaid krimiraamatu sarju, mis on eesti keeles ilmunud. Kui poleks Helios kirjastust, siis me vist neid raamatuid ei saakski lugeda ja neid lugemiselamusi nautida. Super töö ja kõige vingem krimikirjandus tuleb, minu arvates hetkel sealt 😉 Igatahes pakaa praegu ja häid lugemiselamusi kõigile.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s