Neitsikivi(Mortimeri sarja I raamat)(2014)

Neitsikivi(Mortimeri sarja I raamat)(2014)(488lk)

Autor: Michael Mortimer

21958468

Tutvustus

1769. aastal leiab Carl von Linné õpilane Daniel Solander Uus-Meremaalt midagi eriskummalist – niivõrd iseäralike omadustega kivi, et seda tuleb peidus hoida.

Enam kui kakssada aastat pärast Solanderi surma helistab üliõpilasele Ida Nordlundile Nobeli auhinnatseremoonia päeval imelikes asjus tema vanaema Alma. Too palub Idal ühendust võtta Nobeli preemia laureaadi Anatoli Loboviga, et hoolitseda ühe salapärase sisuga laeka eest. Aga toimub midagi jubedat. Peagi mõistab Ida, et laegas on paljude sihtmärk. Ta peab Stockholmist põgenema.

Üsnagi kaasakiskuv lugemine oli ja kaasaelamist jätkus kuni lõpuni välja.  Peategelaseks on Ida, kes satub Nobeli auhinnatseremooniale ja mis sündmused teda seal ees ootavad,ei oska ta neid aimatagi. Lugu ise on suunatud kolmele peategelasele aga kõige rohkem sündmusi toimub Idaga. Muidu on veel kaks peategelast Eva ja Alma, kes nagu selgus on tema vanaema ja ema. Muidugi Eva on üks kõige müstilisem tegelane, kuna Ida ei mäleta teda üldse ja soovib teda väga üles leida, muidugi raskused, mida ta peab ületama on üsnagi rasked aga samas väga põnevad. Minu jaoks oli põnev lugemine ja kindlasti loen läbi ka järgmised kaks osa. Kuna tegu on rohkem sellise loodusteadusliku romaaniga, siis läks sellega natuke kauem aega kui ma arvasin, et läheb. Igatahes läbi ta sai ja mida ma järgmiseks lugeda kavatsen pole veel teada aga loosikastist tuleb millalgi võtta üks lipik, kus on järgmise raamatu pealkiri kirjas. Pole varem sellelt autorilt midagi lugenud aga ma usun, et loen veelgi.  Ootan huviga, mis järgmises osas saama hakkab ja mis raskusi seal Ida peab üle elama. Üsnagi palju oli erinevate mineraalide kirjeldusi ja muidugi räägiti ka Daniel Solanderi reisist koos kapten Cookiga.  Mulle meeldis ja soovitan teistelegi, kes soovib seda sarja lugeda, ise aga plaanin alustada järgmise raamatu lugemist. Suured-suured tänud muidugi ka Helios kirjastusele, et nad selle sarja meieni tõid. Midagi head ka suvel, eriti siis kui päikest pole võimalik võtta ja et sellest tekib allergia, siis mõnus tubane meelelahutus. Kohtumiseni ja päikest kõigile.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s