Ei tule iial tagasi(2017)

Ei tule iial tagasi(2017)(248lk)

Autor:  Hans Koppel

34674246

Tutvustus

Hittarp on rahulik mereäärne linnake Lõuna-Rootsis. Elu kulgeb seal omas rütmis. Ylva soovib kolleegidele head õhtut ja asub kodu poole teele … kuid kaob, ilma ühegi vihjeta.

Abikaasa Mike Zetterberg üritab hinge kogunevat paanikat vaigistada, sest naisel on teatavat sorti taust, mida mees on üritanud unustada. Naise minevikuteod on ka põhjus, miks Mike kohe politseisse ei helista, vaid asub ise asja uurima. Kui lõpuks politsei naise kadumisega tegelema hakkab, langeb põhiline kahtlus abikaasale. Kuidas küll?

Mike ei oska aimatagi, kui vägivaldse piinamise ohvriks on Ylva langenud. Ta ei tea, et naist hoitakse vaid mõnesaja sammu kaugusel, lukustatuna naabermaja keldris. Ylva piin ei ole vaid füüsiline – tema tillukeses toas on ekraan, et ta näeks oma kodu ukseesist. Ta on nii lähedal, ja ometi nii kaugel.

Lugu on naisest nimega Ylva, kes teel töölt koju röövitakse ja viiakse elama ühte keldrisse, kus ta peab tegema kõike seda, mis tal kästakse. Üsnagi pingeline lugemine oli kuni loo algusest ja selle lõpuni. Samas ka karm lugu, kui arvestada, mida kõike Ylva pidi läbi elama ja missugust kohtlemist taluma. Teda karistatakse minevikus tehtud lolluste pärast, mis oli üsnagi jõhker ja karm. Lugu ise oli üsnagi pingeline ja põnev ning üsnagi ootamatu lõpuga, ma ei oleks osanud oodata, et kõik nii lõpeb aga siiski, vähemalt ei jäänud midagi õhku rippuma nagu mõnikord juhtub. Tahan tänada ka Helios kirjastust, et nad meieni selle autori raamatu tõid ja et kindlasti mõni raamat veel sellelt autorilt ilmub. Soovitan lugeda, kes seda teinud pole, sest nii raske oli raamatut käest panna, kuigi lugu polnud eriti verine ega midagi aga siiski raske oli Ylva piinamist lugeda ja kohati hakkas kõhe aga nagu öeldakse headus võidab alati ja lõpp mulle igatahes meeldis ja olen rahul, et seda raamatut lugesin. Praeguseks ei oska midagi rohkemalt öelda, emotsioonid on nii laes, et pean natuke järele mõtlema ja siis vaatama, mida järgmiseks lugeda. Teile soovin aga põnevaid lugusid ja kellele meeldivad krimilood, siis kindlasti lugege mõnda.  Kuigi ühest asjast ma aru ei saanud, miks Ylva mees midagi ette ei võtnud ja naist otsima ei asunud. Ta küll helistas sinna ja tänna aga ikkagi kuidagi pettunud olen ta peale kuigi ta üritas ja proovis aga keegi ei kuulanud teda. Muidugi politseinikud käitusid ka väga alatult, mis mind lausa üllatus, tavaliselt asutakse ikka uurima ja otsima, mõnes teises loos vist, selles polnud järelikult seda ette nähtud. Igatahes mis siin ikka, eks peagi kohtume jälle ja selleks korraks pakaa ja head lugemist.

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s