Ööbik(Varraku ajaviiteromaan)(2016)

Ööbik(2016)(429lk)

Autor:Kristin Hannah

oobik_kaas_OK.indd

Tutvustus

Prantsusmaa, 1939. Vaikses Carriveau linnakeses jätab Vianne hüvasti abikaasa Antoine’iga, kes läheb rindele. Vianne ei usu, et natsid võiksid Prantsusmaale tungida, ent peatselt näeb ta oma silmaga sõdurite kolonne, tankide ja veoautode karavane ja lennukeid, mis täidavad taeva ja heidavad pomme kuhu juhtub.
Kui Saksa kõrge sõjaväelane nõuab enda majutamist Vianne’i koju, peavad naine ja ta tütar valima, kas elada koos vaenlasega või kaotada kõik.
Oma pere elushoidmiseks on Vianne sunnitud tegema ühe esialgu võimatuna tunduva otsuse teise järel.
Vianne’i õde Isabelle on mässumeelne 18-aastane tütarlaps, kes elab oma elu hulljulge kirega. Sellal kui tuhanded pariislased marsivad sõtta, kohtab Isabelle partisan Gaëtani ja armub nii, nagu vaid noored seda suudavad – kogu ihu ja hingega.
Kui mees Isabelle’i ootamatult reedab, ühineb tüdruk vastupanuliikumisega ning riskib teisi aidates ikka ja jälle oma eluga.

See raamat lummas mind täielikult. Mulle meeldivadki sellised raamatud, kus tegevus toimub sõja ajal ja kus maailm on nii realistlik ja karm. Seda raamatut lõpetades veetsin mõned tunnid lihtsalt voodis lamades ja sündmuste peale mõeldes. Mõelda oli üpriski palju. Igatahes saab see raamat minu käest goodreadsis korralikult punktid. Muidugi ei puudunud raamatust armastus ja meeleheitlikud otsused, kuna käimas oli ju sõda. Loodan, et midagi selle laadset saan veel lugeda. Võib-olla oskab keegi mulle midagi soovitada.  Igatahes ma nüüd edasi lugema ja soovitan küll lugeda, kes seda teinud veel pole. Emotsioonid on veel nii segased, et ei suuda praegu kuidagi oma tundeid väljendada.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s