Võlukunsti tumedam pool(Sarja 1.raamat)(2016)

Lugemisväljakutse 20.punkti lugemine-Raamat, mille sa tood 2017. aastast kaasa, st alustad detsembris ja lõpetad jaanuaris.

Võlukunsti tumedam pool(Sarja 1.raamat)(2016)(415lk)

Autor: V.E. Schwab

30278640

Tutvustus

Sisene hulljulgete seikluste, vapustava võimu ja mitmete Londonite maailma.
Kell on üks viimastest rändurvõluritest, kellel on haruldane ja kadestamist väärt võime rännata paralleelmaailmade vahel, mida ühendab üks võluväeline linn.
On räpane ja igav, täiesti võluväetu Hall London, mida valitseb hull kuningas George III. On Punane London, kus austatakse elu ja võluväge, koht, kus Kell kasvas üles koos Rhy Mareshiga, õitsva impeeriumi võrukaelast pärijaga. On Valge London – paik, kus inimesed võitlevad selle nimel, et võluväge endale allutada, ning võluvägi võitleb vastu, kurnates linna luudeni lagedaks. Ja kunagi ammu oli ka Must London, aga sellest linnast ei räägi nüüd enam keegi.
Ametlikult on Kell Punane Rändur, Mareshi impeeriumi saadik, kes vahendab kõigi Londonite valitsejatele igakuiseid läkitusi. Mitteametlikult on Kell salakaubavedaja, kes teenib neid, kes on valmis maksma pisimagi pilguheidu eest maailma, mida nad oma silmaga kunagi ei näe. Sellel trotsist kantud hobil, nagu Kell peagi avastab, on ohtlikud tagajärjed.
Halli Londonisse põgenedes põrkab Kell kokku Delilah Bardiga, lennukate unistustega taskuvargaga. Nende sõprus algab veidralt. Alustuseks röövib tüdruk võluri paljaks, siis aga päästab ta surmavaenlase käest ning kõige lõpuks on Kell sunnitud tüdruku teise maailma korralikule seiklusretkele kaasa võtma.
Nüüd aga on ohtlik võluvägi valla pääsenud ja igal nurgal luuravad reeturid. Et kõiki maailmasid päästa, peavad need kaks kõigepealt ise ellu jääda.

 

Vot see oli lugu, mida ma nautisin ikka täiega. Lugesin seda küll jupi kaupa aga siiski oli nii põnev, et ükskõik mida ma tegema pidin, haaras see raamat mind endasse ja niimoodi mul see toimetus ununeski. Millised tegelased. Ühelt poolt võlurist ajarändaja Kell ja teisalt supervaras Lila, kes nagu näis ei karda kedagi ega midagi. Kaasaelamist neile jätkus ikka korralikult. Mulle meeldis, et Lila oli nii julge ja kaval, mis tegi selle loo veel paremaks kui varem. Muidugi mulle fantaasia raamatud meeldivad, seega võlukunst oli sinna loosse vägagi sobilik, nagu rusikas silma auku. Emotsioonid olid kõrged, kui selle raamatu lõpetasin, kuigi sai läbi loetud see nädalavahetusel, siis siia kirjutamiseks leidsin aega alles täna. Praegu on käsil juba ka teine osa, eks näis kas see on sama põnev kui esimene või mis seiklused mind seal ootavad, eks seda saan näha, niipalju võin öelda, et olen juba 50 lehte sealt lugenud ja pole veel sellist tunnet, et tahaks midagi muud lugeda. Soovitan seda raamatut neile, kellele meeldib fantaasia aga samas ka rändamine erinevate maailmade vahel ja võlukunst. Korraks tekkis küll tunne, et mis ma siis teen, kui see raamat läbi saab 😀  Eks selline tunne tekib vahest kõigil. Suured tänud Päikese kirjastusele, et nad selle sarja meie lugejateni tõid. Loodan väga, et saame ka kolmandat osa eesti keelsena millalgi lugeda. Praeguseks pakaa ja kohtume jälle!

2 thoughts on “Võlukunsti tumedam pool(Sarja 1.raamat)(2016)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s