Litsid(Esimene raamat)(2015)

Lugemiseväljakutse 2018

39. Raamat, mis jutustab Eesti Wabariigi aegadest

Litsid(Esimene raamat)(2015)(280lk)

Autor: Mart Sander

26036808

Tutvustus

Romaan “Litsid” on pilguheit Eestimaa saatuse pöördelistele aastatele 1939-1944, jutustatud väikese Tallinna bordelli ja sealt läbi kulgevate inimeste pilgu läbi.

Selles suletud mikrokosmoses kajastuvad murrangulised sündmused sageli vaid kui reaalse tegelikkuse kauge kaja, murdes aga üksiti valusalt sisse illusoorsesse maailma. Sinna maailma on pagenud mitme noored naised, kellel kõigil on erinevad põhjused tavaelust ja oma identiteedist loobumiseks. Kuid sõdima peavad nemadki.

Romaanitsükli esimese osa tegevus toimub aastail 1939-1940, mil Eesti asus eneselegi märkamatult oma iseseisvuse hävingu teele.

Otsisin, mis ma otsisin aga lõpuks leidsin raamatu, mis selle punkti alla hästi sobis. Abi sain lugemisväljakutse grupi albumeid sorides. Mis ma ikka oskan öelda, enamus teist on neid raamatuid lugenud, aga minule läks see raamat sõltumata pealkirjast väga hinge. Ma elasin proua Kuke tegemistele ja tema tüdrukutele nii kaasa, et sulasin ise ka sinna loosse sisse. Sellist lõppu raamatule ei osanud ma küll oodata, muidugi ei puudunud sealt ka sisse pikitud naljad, mis vahest mind ka muigama panid. Nautisin seda lugu nii, et tahtsin seda nii lugeda, et olin eile lausa kella 1 üleval, et saaks loo lõpuni lugeda. Eks ma pean nüüd otsustama, kas panen ennast järjekorda raamatukogus, või loodan õnne peale ja saan niisama ilma järjekorrata endale selle teise osa napsata. Igatahes lugu oli põnevalt kirjutatud, ei veninud ega ei jäänud toppama. Muidugi mõne jaoks on hirmutav juba pealkiri, aga sõbrad ärge laske sellel ennast häirida. Muidugi ka kaanepilt, ega seda vist kusagil avalikus kohas vist lugeda ei saa. Mina ei häbenenud seda lugeda, mis siis et elukaaslane küsis, mis asja sa endale laenutasid, kas see on ikka romaan või midagi muud. Loetud ta sai ja ma olen isegi autorile tänulik, et ta selle loo meieni tõi. Soovin kõigile häid munapühi ja sõltumata sellest, et väljas ei ole veel kaugeltki kevad, nautige ilma nii kuidas saate ja kui tõesti ei taha välja minna, siis võtke mõni põnev raamat ja sisustage enda aega sellega. Ma arvan, et sel kuul enam ühtegi raamatut lugeda ei jõua, seega kohtume juba uuel kuul, eks siis on ka põnevaid raamatuid lugemiseks tulemas. Selleks korraks pakaa ja näeme siis kui näeme!!!

One thought on “Litsid(Esimene raamat)(2015)

  1. Huvitav! 🙂 Mul 6nnestus ka see e-raamatuna saada m6ni n2dal tagasi ja ausalt 8eldes ei osanud arvata, mis elamusi see raamat v6iks tekiatada aga tundub, et tuleb p2ris hea lugemine mul 🙂

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s