Valetamise mäng(2018)

Lugemiseväljakutse 2018

37. Raamat, mille pakub sulle välja raamatukogutöötaja esimesena, kui oled küsinud tema lugemissoovitust

Valetamise mäng(2018)(335lk)

Autor: Ruth Ware

38319133

Tutvustus

Ühel jahedal juunihommikul jalutab naine koeraga Salteni idüllilise rannaküla Reachi-nimelise jõe loodeterohkel suudmealal. Enne kui perenaine takistada suudab, tormab koer vette ja lohistab kaldale eseme, mis paistab esialgu lihtsalt hulpiva kepina, kuid osutub millekski hoopis enamaks…

Järgmisel hommikul saavad kolm Londoni erinevates osades elavat naist, Fatima, Thea ja Isabel, oma kunagise lahutamatu seltskonna neljandalt liikmelt Kate’ilt tekstisõnumi, mida nad pole MITTE KUNAGI soovinud saada. Sõnumis seisab vaid kolm sõna: „Ma vajan teid.“

Tüdrukud olid Inglise kanali kaljusel kaldal asuvas teisejärgulises Salteni internaatkoolis õppides parimad sõbrannad. Neli omamoodi ja erinevat tüdrukut olid lahutamatud ning said kurikuulsaks oma valetamismänguga, mida mängisid igal pool ja nii kaasõpilaste kui õpetajatega. Valed olid erineva raskusastmega, kuid piisavalt ärritavad, et kõik teised tüdrukutest eemale hoiaksid. Mängul oli terve hulk keerukaid ja rangeid reegleid, ning üksteisele ei tohtinud nad iialgi valetada. Aga tüdrukute mängul olid ka tagajärjed ning nad kõik visati viimase õppeaasta keskel koolist välja, kui samal ajal kadus salapäraselt ka nende ekstsentriline kunstiõpetaja Ambrose (kes oli juhtumisi veel Kate’i isa).

Üsnagi pingeline ja põnev lugu. Lugu rääkis neljast naisest, kes peavad hakkama saama nii oma elu erinevate tahkudega, kui ka olema üksteisele truud. Kui aga selgub, et üks neist on rikkunud nende mängu kõige tähtsamat reeglit, siis peavad nad kokku saama, et välja selgitada, kes neist seda tegi ja miks. Kõige rohkem puudutas mind Isa lugu, tal oli laps ja armastav mees, kuid siiski pidi ta ennast nii nende kui ka oma sõbrannade vahel jagama. Pealegi kõige kurvem oli see, et ta ei saanud kõigest oma mehele rääkida ja ta tundis ennast väga kehvasti. Kui neid kutsutakse tagasi lapsepõlve linna ja seda teeb nende parim sõbranna Kate, siis aimavad nad kõik juba enne sinna jõudmist, et midagi on valesti. Mida rohkem nad temalt asja kohta uurivad, seda segasemaks ja pingelisemaks lugu muutub. Nad on pettunud, et nende parim sõbranna oli neile kogu selle aja valetanud ja et ta on valinud nende asemel kellegi teise,kellele sai ta kõigest rääkida, neile ainult valetades. Valetamise mäng on karm ja kes sellesse mängu astub, see peab teadma mängureegleid. Kui tahate teada, kes neljast naisest selle mängu üht reeglit rikub, peab ise selle raamatu läbi lugema. Mina lugesin seda ja minu jaoks oli tegu raamatuga, mis haarab sind endasse ja enam lahti ei lase. Aga sellist lõppu poleks ma oodanud, arvasin alati, et midagi suurt kindlasti juhtub, aga mitte seda. Ühtaegu oli tegu kurva looga, kuid samas ka pingelise ja põnevaga, kuna tahtsin teada, miks Kate nad kõik sinna kutsus ja milline on see saladus, mida ta nii kiivalt üritas varjata. Igatahes mulle meeldis ja julgen ka teistele soovitada. Kes on ennem selle autori raamatuid lugenud teab, et vahel tõesti mõtled, et ei hakka lugema, kuna algus pole midagi erilist, aga mida edasi seda põnevamaks läheb ja läheb. Mida rohkem edasi lugesin seda rohkem see lugu mind enda keerissesse haaras, selliseid tagajärgi poleks sellele valetamismängule oodanud, kuid eks nagu öeldakse valel on lühikesed jalad.

 

Tänan ka Helios kirjastust, kes meieni selle autori lugusid on toonud ja soovin neile veel jõudu ja jaksu edasi töötada ja meieni erinevaid lugusid tuua. Praeguseks siis pakaa ja näeme veel.

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s