Tormirinne(Dresdeni toimikute 1.osa)(2017)

Lugemiseväljakutse 2018

51. Raamat, mille pealkirjas esineb midagi, mis sulle väga meeldib /mida väga armastad

Tormirinne(Dresdeni toimikute 1.osa)(2017)(224lk)

Autor: Jim Butcher

36956825

Tutvustus

Harry Dresden on võlur, kes aitab Chicago Politseiametit juhtumitega, mis ületavad inimvõimete ja inimkujutlusvõime piire. Sest vahel juhtub igapäevaelus kummalisi ja maagilisi asju, mille keskel inimesel sugugi hästi ei lähe. Kui politsei Dresdeni kohutava topeltmõrva puhul appi kutsub, aitab ta neid alguses raha pärast, sest võlurid on ju vaesed, kuid asi läheb kiiresti isiklikuks.
„Minu nimi on Harry Blackstone Copperfield Dresden. Võite seda nõidumiseks kasutada, kui riskite. Olen võlur. Käin tööl ühes kontoris Chicago kesklinnas. Enda teada olen riigi ainus avalikult praktiseeriv võlur. Leiate mu telefoniraamatu kollastelt lehekülgedelt alajaotusest „Võlurid”. Uskuge või mitte, olen seal ainus.

Mu reklaam näeb välja nii:
HARRY DRESDEN – VÕLUR. Kadunud asjade leidmine. Paranormaalsed uuringud. Konsulteerimine. Nõustamine. Mõistlikud hinnad. Armujooke, tühjaks mitte saavaid rahakotte, pidusid ega muid lõbustusi ei pakuta.
Te üllatuksite, kuuldes, kui paljud inimesed helistavad mulle ainult selleks, et küsida, kas mõtlen seda tõsiselt. Aga kui oleksite näinud selliseid asju nagu mina, kui teaksite pooltki sellest, mida mina tean, siis te ei kahtleks põrmugi selles, et ma mõtlen seda tõsiselt.“

Ma tean, et mõned teist lugejatest arvavad, et mis on selles pealkirjas sellist mis mulle meeldib. Mulle igatahes seostub selle pealkirjaga ja kaanepilti vaadates äikesetorm, mis on ise juba vägagi vaatemänguline. Kuigi ma varemalt olen kartnud seda vaadata, siis nüüd pakub see mulle pinget ja lugu ise oli ka väga raju.  Ma polnud varem sellelt autorilt midagi lugenud, kuna see sari alles hiljuti ilmus eesti keelsena, siis kasutasin võimalust ja haarasin selle raamatu endale lugemisse.  Ma ei pidanud pettuma, kuna esiteks peategelaseks oli VÕLUR ja teiseks tundus mulle, et ta ei tea ise ka mida ta võlurina tegema peab või kuidas üldse endaga hakkama saab.  Eks sai ka mõne iroonitsemise peale ka naerdud. Ma loodan, et seda sarja tõlgitakse edasi. Ma ei taha, et see jääks nüüd minu jaoks ja teiste lugejate jaoks poolikuks, aga kui nii juhtub, siis kindlasti loen inglise keeles edasi. Mis peamine, lugu hoiab sind enda haardes nagu niiöelda kombitsate vahel ja enne lahti ei lase, kui Harry saavutab selle, mille nimel ta võitleb. Sellist vaatemängulist lõpplahendust poleks ma osanud oodata, nii põnev oli, et magama minemine ununes sootuks. Mis peamine tänu kirjastusele Fantaasia on see raamat ka meie lugejaid hullutamas. Jõudu ja jaksu, kindlasti soovivad lugejad, et see sari jätkuks ka eesti keelsena. Igatahes soovitan kõigile lugeda ja põnevaid lugemisi.

Üks kommentaar “Tormirinne(Dresdeni toimikute 1.osa)(2017)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s