Hunditalv(2017)

Lugemiseväljakutse 2018

38. Raamat, mille on kirjutanud mõne Eesti naaberriigi autor

Hunditalv(2017)(368lk)

Autor: Cecilia Ekbäck

36808209

Tutvustus

1717. aasta, Rootsi Lapimaa. Koos oma abikaasa Paavo ning tütarde Frederika ja Doroteaga jõuab Maija Soomest pärale oma uude koju. Ta loodab end mineviku taagast lahti raputada ja kaunil, kuid karmil maal uut elu alustada. Nende kohal kõrgub ähvardavalt Blackåseni mägi, mille kurjakuulutav kohalolu tumestab orgu ja sünge ajalugu kummitab selle varjus elavaid asunikke.

Kitsi karjatades leiab Frederika naabri moonutatud surnukeha. Erikssoni surm aetakse huntide süüks, aga Maija on veendunud, et haavad on põhjustanud inimene. Hoolimata naabrite kummalisest huvipuudusest ja Erikssoni lese saatusest, otsustab Maija surmajuhtumit edasi uurida.

Suvest saab sügis ja sügisest hunditalv – kõige karmim talv, mida keegi mäletab. Maija alustab ohtlikku ettevõtmist, et paljastada Blackåsenil aset leidnud traagilised sündmused, mille nii naabrid kui ka kirik on otsustanud maha vaikida. Külmas, näljas ja igikestvas pimeduses jõuab Maija vähehaaval teadmiseni, mis on Blackåseni varjus elamise ja seal ellujäämise tõeline hind, ja kohutava tõeni nende kohta, kes on pidanud seda maksma.

Oi ma elasin Maijale nii kaasa, et ta ikka süüdlase üles leiaks ja tõe päevavalgele tooks. Kuid sellist lõpplahendust ma ei oleks osanud oodata. Sekka oli segatud ja vaime ja erinevaid müstilisi tegelasi ning suur ja kuri MÄGI. Mida kõik ka väga kartsid. Maija oli minu arust vägagi sobilik peategelane, ta suutis leida vihjeid seal, kus teised selle asemel, et tõtt tunnistada lihtsalt kõhklesid ega teinud midagi. Mulle see müstiliste sugemetega lugu meeldis ja kindlasti loeksin seda autorit veel, kui teda muidugi veel tõlgitakse. Muidugi olid loos ära toodud Laplased, kes elavad oma kommete järgi ja peavad tähtsaks teistsuguseid pühasid ja endeid. Seda lugu lugedes tekkis mingi selline nähtamatu tunne, et ma olen ise ka seal kas Maija või Frederika rollis ja pean võitlema, et leida üles see üks ja ainus tõde. Huvitav lugemine oli, kuna mõned kohad raamatus seletasid natuke Laplaste eluolu. Ma usun,et loeksin seda raamatut veel kunagi, sest põnevusest siin juba puudu ei tulnud. Ma ütleks, et tegu oli teistmoodi krimiromaaniga, mis ei keskendunud peamiselt süüdlase leidmisele vaid ikka oli seal ka jutustusi igapäeva toimetustest ja erinevate tegelaste unistustest ja mõtetest. Mis oli ainult boonuseks juba käimas olevale mõrvaloole. Kes tahab teada kas Maija suutis välja selgitada tõe ja mis selle perega edasi juhtus, siis peab ta kindlasti seda raamatut lugema. Soovitan lugeda. Tahan lisada ka seda, et kaanepilt annab nii juurde sellele õhustikule ja ilmastikuoludele, et lihtne on seda lugedeski endale ettekujutada. Soovin kõigile lugejatele põnevaid raamatuid ja et ikka keegi minu postitusi lugema tuleks.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s