ÜLIMA ÕNNELIKKUSE KOGUDUS(2017)

Lugemiseväljakutse 2018

30. Mingi eksootiline maa, (näiteks Mongoolia, Uus-Meremaa, Vietnam vms) kirjaniku teos(India kirjanik)

ÜLIMA ÕNNELIKKUSE KOGUDUS(2017)(394lk)

Autor: Arundhati Roy

40100777

Tutvustus

“Ülima õnnelikkuse kogudus” on kõrgelt premeeritud “Väikeste Asjade Jumala” autori teine romaan, kahe teose vahele jääb peaaegu täpselt 20 aastat ja selle raamatu ilmumist peetakse üheks käesoleva aasta olulisematest kirjandussündmustest maailmas.

See on kriipiv armastuslugu, lugu võitlusest ja elujäämisest, jutustatud kord sosinal, kord karjudes, tihti läbi ausate pisarate ja vahel kibedalt naerdes. Pea kõik selle romaani arvukad kangelased on inimesed, kelle nende koduks olev maailm on murdnud, aga kellel on õnnestunud pääseda, armastuse ja lootuse läbi terveks saada. Lugu liigub peamiselt Delhi tänavatel ja Kašmiri vabadusvõitlejate seas, ning on jutustatud harukordse tundlikkusega, nagu Roylt oodata võikski.

Tegu on omamoodi looga, mis esmapilgul tundub, et ei liigu eriti edasi, aga mida rohkem loed, seda põnevamaks ja kiiremaks tempo läheb. Mulle meeldis ja ma arvan, et teist korda vist ei loeks. Mulle ikka vist ei istu sellised raamatud, osalt nii kurb ja traagiline lugu ja teisalt tulvil armastust ja õnnelikkust, mis mind isegi pisarat poetama pani. Sellepärast ma selliseid raamatuid ei loegi, muidu ei jää ruumi teistele lugudele ja võib tekkida emotsionaalne paus, mida ei suuda mitu kuud ületada. Kas ka sellest loost jääb seda ei oska öelda, aga ütlen üht, lugeda tasub seda raamatut küll. Kes varemalt on seda autorit lugenud, siis teab, et lugu on omamoodi ja kulgeb omas tempos olenemata mida siis peategelased ette võtavad. Soovitan teistelegi ja loodan, et suudan selle loo peagi unustada. Sest teistkorda ma enam seda ei loe, nii hingematvalt kurb oli lihtsalt. Selleks korraks pakaa ja näeme veel!

 

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s