Saamahimu ajel(2016)

Lugemiseväljakutse 2018

16. Raamat kirjastuse Eesti Raamatu sarjast „Mirabilia“

Saamahimu ajel(2016)(189lk)

Autor: Ingrid Noll

9789949596126

Tutvustus

Juba ammu oli raamatukoguhoidja Karla unistanud pensionäri elust: heita pikali ja lõpuks ometi rahulikult lugeda, elada vaid endale. Nii ta siis 60-aastaselt oma töö linnaraamatukogus lõpetabki. Vaid mõne kolleegiga säilib tal nõrk side ̶̶ kuni ühe saatusliku küllakutseni. Keskpäevaeinel teeb talle surmahaige ja lastetu lesk Hunter talle ettepaneku: juhul kui Karla hoolitseb pärast tema surma matuste korraldamise, ja kirja eest hauakivil, pärib ta veerandi mehe varandusest.

Kui hoolitseb surija eest ka enne surma, siis pärib poole varandusest ja kui saadab ta, surija enda soovi kohaselt, teise ilma, siis pärib kogu varanduse koos villaga Weinheimis … Karla rahu on nagu peoga pühitud.

 

Vot see oli nii põnev lugemine, et need leheküljed kadusid kui lennates. Seekordses Mirabilia sarja osas on peategelaseks Karla, kes on linnaraamatukoguhoidja. Ta soovib sama mis me kõik, jalad seinale visata ja lihtsalt rahulikult lugeda. Kuid ootamatu küllakutse paiskab ta pöörasele seiklusele, mida ta ei unusta nii pea. Ta ei oodanud seda ja see tuleb talle täieliku üllatusena. Kes talle selle teeb ja mis juhtub ning kuidas lugu lõpeb, seda peate te ise juba lugema. Võin öelda seda, et mulle see raamat meeldis ja põnevust oli kuni lõpuni. Minu jaoks seni tundmatu autor kuid nüüd sain lugeda ka tema kirjatükki. Kas ma ka selle sarjaga jätkan seda ma ei tea, enne on palju raamatuid, mis ootavad ka oma järge. Kui isu tuleb eks ma siis jälle võtan mõne selle sarja raamatu kätte. Ma olen kaua unistanud tööst raamatukogus, kuid kahjuks nii see paraku pole läinud. Kuid vähemalt sain proovida tööd tõlkijana, et tuua teieni suurepärane raamat. Loodan, et siiani mäletavad kõik seda ja loevad ikka isuga. Soovitan lugeda seda raamatut ja usun et te ei pea kahetsema. Päikest ja põnevaid raamatuid teile kallid sõbrad!!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s