Rändaja III osa 1. raamat(2016)

Lugemisväljakutse 12 teemakuud: August-Loe üks raamat teemadel kuu ja tähed, kosmos, ajaränd,tulevik(ulme), astronoomia!

Rändaja III osa 1. raamat(2016)(528lk)

Autor: Diana Gabaldon

30625770

Tutvustus

Diana Gabaldoni „Võõramaalase” sarja kangelane Claire valmistub taas ajareisiks. „Võõramaalase” sarja peategelaste Claire’i ja Jamesi viimasest kohtumisest on möödunud kakskümmend aastat ja aeg on edasi läinud nii 20. kui ka 18. sajandis. Viimane asi, mida Claire Jameist teadis, oli see, kuidas too Cullodeni all langes. Koltunud paberite uurimine toob välja aga jahmatava tõe, mis seisis kõik need aastad naise käeulatuses, aga mida Claire ei osanud või julenud otsida. Claire’ile on määratud veel kord Jamie Fraseriga kohtuda. Selleks tuleb tõmmata joon alla kogu 20. sajandis elatud elule, jätta maha armastatud tütar ja minna vastu tundmatule minevikule. Minevikule, millest saab taas Claire’i ja Jamie tulevik. Aastad pole jahutanud nende armastust, kuid on muutnud neid endid. Nii Jamie kui ka Claire on läbi käinud rasketest katsumustest, mida võib mõlema puhul nimetada pikaks vangistuseks. Põnev seiklusjutt kannab lugeja Šotimaa uduselt mägismaalt kihavatele Edinburghi tänavatele, moodsasse Bostoni haiglasse ja akadeemilistesse ringkondadesse, et sealt taas pikkade aja- ja vahemaade taha kanduda.

Oli alles pöörane seikluslik lugu. Seekord siis seiklesid nad Edinbughis ja mis seiklused neid seal ees veel ootasid. Claire poleks osanud oodata, et Jamie üldse võib üles leida. Mul on hea meel, et ma seda raamatut lugesin. Ma usun, et millalgi jõuan ka sarja vaatamiseni, millal seda veel ei tea. Loodan, et ma saan varsti ka teist osa lugeda ja siis veel Sügistrummide kaks osa. Keegi praegu loeb seda teist osa ja järjekorras ootamine on tüütu. Tahaks juba teada saada, mis neist edasi saab. Kuna lõpp oli ootamatu, siis praegu ootan, millal järgmine osa vabaneb. Mis neist saab seal Jamie kodumõisas ja mis seiklused neid seal ootavad, seda peate ise lugeda saama. Mulle meeldis see südamlik taaskohtumine ja ma loodan, et nad jäävad pikaks ajaks kokku. Mõnus ajaviite lugemine oli igatahes. Soovitan teistelegi, kellele vähegi see raamatusari meeldib. Ja kes seda lugenud pole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s