Guernsey Kirjandus- ja Kartulikoorepiruka Selts(2018)

Guernsey Kirjandus- ja Kartulikoorepiruka Selts(2018)(285lk)

Autor: Mary Ann Shaffer

40232496

Tutvustus

Jaanuar 1946: Kirjanik Juliet Ashton otsib teise maailmasõja painetest taastuvas Londonis teemat oma järgmise raamatu jaoks. Ta ei oskaks uneski arvata, et leiab selle tänu kirjale, mille saadab võõras mees, kes elab Suurbritanniale kuuluval Guernsey saarel, mis oli sõja ajal natside poolt okupeeritud. Too mees märkab oma lemmikraamatu sisekaanel Julieti nime ning võtab temaga ühendust.

Juhusest alanud kirjavahetus tõmbab Julieti võõra mehe ja tema sõprade maailma, kes kõik kuuluvad Guernsey Kirjandus- ja Kartulikoorepiruka Selts. See omapärane ühing sünnib salaja söödud seapraest ning aitab rasketel okupatsiooniaastatel üksteise ja raamatute toel hakkama saada. Juliet astub seltsi värvikate liikmetega ridamisi kirjavahetusse, õppides tundma nii seda saart, kui ka selle asukate tormilisi elukäike. Kirjavahetus päädib sõiduga saarele, mis muudab naise elu igaveseks.

See raamat on ülemaailmse menuga bestseller, mida müüdud üle 7 miljoni eksemplari ja tõlgitud 35 keelde. Vaimustav ja hingestatud! Vaevalt leidub inimest, keda see lugu külmaks jätab.

Omamoodi lugemine. Lugu muutkui kulgeb ja kulgeb. Alguses oli küll tunne, et seda raamatut ma edasi ei loe. Aga mida lugu edasi seda põnevamaks läks. Seda lugu lugedes peab võtma endale aega ja lugedes seda raamatut, tundsin ma, et olen teinud õige valiku, et edasi lugesin.  Ootasin seda raamatut kaua ja kui raamatukogus seda nägin, siis haarasin kohe endaga kaasa. Ootamatult lõppenud lugu, oli korralik üllatus. Sellist lõpplahendust poleks osanud oodata. Ma olen nüüd segaduses ja mõtlen, et kas ma saaksin teile seda raamatut soovitada või mitte.  Kui te otsite sellist lugu, kus on sekka põimitud mälestusi ja ka ootamatuid elupöördeid, siis võite seda lugeda. Need, kes otsivad pingelist ja adrenaliinirohket lugemist, siis kahjuks ma arvan,et see lugu pole selline. Lugu kulgeb vaikselt omas tempos ja ootamatuid pöördeid on vähem kui tavalises põnevikus. Ma alguses arvasin, et kirjavahetuse stiilis lugu häirib mind, aga paraku polnud see nii. Mulle meeldis ja ma tänan väga Pegasus kirjastust, kes meieni selle loo on toonud. Loodan, et teilegi meeldib see lugu ja jagate oma muljeid ka teistega. Mulle meeldivad sõjaaegsed lood, sest nendes on miski, mis sind endasse haarab ja ei lase enne lahti, kui sa loed loo lõpuni. Minuga juhtus see ja ma ei kahetse üldse lugemiseks kulutatud aega. Samas oli loos ka kurbust, õnne, aga ka pingelisi armusuhteid. Mind ärritas ainult üks tegelane Mark, sest ta ei mõistnud seda, mida Juliet tegelikult oma elult tahtis.

Päikest ja näeme veel!

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s