Hull kuu(Dresdeni lugude II osa)(2018)

Ulmekirjanduse miniväljakutse 2019

1.Raamat võluritest

Hull kuu(Dresdeni lugude II osa)(2018)(256lk)

Autor: Jim Butcher

39927463

Tutvustus

Harry Blackstone Copperfield Dresden on võlur, kes aitab vahel politseid, kui neile satuvad ette juhtumid, mis võivad olla korda saadetud võlukunsti abil. Seekord toimuvad Chicagos ja selle ümbruskonnas väga kummalised ja verised mõrvad ning iga täiskuu ajal tuleb neid üha juurde. Kiiretempolises ja pingelises loos õnnestub Harryl väga paljudes tegelastes surmavaenu tekitada. Politseiülem Murphyga seob teda tüli-leppimise suhe, mille jooksul kumbki teist nagu eriti ei usaldaks, kuid teisalt – kelle peale neil siis ikka loota on.

“Beebi esimeses naerus on rohkem maagiat kui üheski tuletormis, mille võlur suudab kohale manada, ja ärge laske kellelgi endale midagi muud väita. Maagia tärkab sellest, mis on sinu sees. See on osa sinust. Pole võimalik luua loitsu, millesse sa ei usu.”

See on minu teine raamat,mida sellest sarjast loen ja Harry meeldib mulle jätkuvalt ikka veel. Ta on nii hea võlur, et suudab kõike, isegi siis kui ta on täiesti läbi klopitud ja sinikaid täis. Seekordses osas peab ta uurima mõrvu, mis on tavapolitseinike jaoks jahmatava panevad ja väga verised. Kes seda teeb ja mis on kõige selle taga. Kes neid süütuid inimesi tapab ja mis on need saladused, mida uurides hakkavad kooruma välja ka ootamatud vastused. Harry peab pistma rinda üsna karmide olenditega, kes ei jäta enne kui ta on surnud. Kuna ta teab liiga palju ja suudab välja nuputada ka kes kõige selle taga on, siis on tema elu 100% ohus. Ta peab tegema enda päästmiseks kõik. Samuti ootavad teda ees ootamatud üllatused, mis viivad teda järgmistesse ja järgmistesse seiklustesse, mida ta poleks ise ka suutnud unes ette näha. Mulle meeldib tema abiline Bob, kes on nii humoorikas, et mõni naljavend lausa kahvatub tema juures.  Mulle väga meeldivad selle autori raamatud ja kindlasti loen ma veel, nägin juba, et järgmine osa on ka tõlgitud, eks näis millal ma selle endale lugemisse saan. Harry ise on selline võlur, keda tavaliselt ei oskakski võlumisega seostada. Kui ta võluma hakkab, siis ikka nii, et kõik tuleb tal superhästi välja. Tunnistan ausalt, et sellest autorist sai nüüd neid lugusid lugedes üks mu lemmikumaid. Soovitan teistelegi lugemiseks, eriti siis, kui sa tahad teada, kas Harry suudab võita need karvased elukad või mitte. Kas ta saab hakkama või hukkub seda tehes. Raamatus oli kõike: kurbust, isegi kuumi tundeid, meeleheidet aga ka raevu ja sellist viha, mis sind otse jalust maha niidab. Soovitan ja pakaa kõigile!

Üks kommentaar “Hull kuu(Dresdeni lugude II osa)(2018)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s