Koera elu mõte(2017)

Lugemiseväljakutse 2019

44. Raamat, millest su abikaasa/elukaaslane/sõber on vaimustuses

Koera elu mõte(2017)(288lk)

Autor: W. Bruce Cameron

34107294

Tutvustus

“Võrratu! Pani mind naerma, naeratama ja ühtlasi nutma. Tark raamat …
ja poeb kindla peale kõigile südamesse”
– Pulitzeri auhinna pälvinud kirjanik Alice Walker

New York Timesi bestseller
Vaata ka samanimelist filmi

Imeline lugu armsast koerast, kes läbi mitme taassünni oma elu mõtet ja eesmärki otsib. Mitte lihtsalt tore koerajutt, vaid lugu, milles otsitakse vastust elu igavesele põhiküsimusele: miks me siin oleme?

Esimene elu hulkuva koerana jääb traagiliselt lühikeseks ning imestusega avastab Bailey, et on sündinud uuesti, ohjeldamatu loomuga kullakarvalise kutsikana. Oma uue elu mõtte otsingud viivad ta 8-aastase Ethani armastavasse rüppe. Poisi ja koera lõputute ühiste seikluste käigus õpib Bailey, kuidas olla tubli koer. Kuid elu jumaldatud lemmikloomana pole sugugi Bailey teekonna lõpp. Pärast järgmist taassündi tekib küsimus, kas ta oma elu mõtte kunagi üldse leiab.

Südantsoojendav, läbinägelik ja sageli pisarateni naerma ajav raamat pole lihtsalt emotsionaalne ja lõbus lugu ühe koera paljudest eludest, vaid ka inimsuhetest koera pilgu läbi ning vankumatust kiindumusest inimese ja tema parima sõbra vahel. See lugu õpetab, et armastus on surematu, et õiged sõbrad on alati meiega ja iga olevuse eksistentsil on mingi mõte.

Mulle meeldis see lugu väga. Nii liigutav ja südamlik, et kiskus isegi vahel kurbusest nutma. Mind liigutas see lugu väga. Olen isegi lemmiklooma surma üle elanud ja tean, mis see endaga kaasa toob. Ma usun, et koera eesmärk oma elus ongi olla koos oma peremehe/perenaisega ja teda igati toetada ja rõõmustada. Koos suudavad nad olla õnnelikud. Ma usun, et lähiajal loen ka selle autori järgmisi raamatuid. Need lood on nii head, et unustad kõik ja lihtsalt loed ja loed.

Selles loos seikleb koer, kes alati kui ta sureb, sünnib uuesti kutsikana. Ta otsib oma elus eesmärki, milline see saab olema ja keda ta kõige rohkem armastama hakkab, seda peate te ise lugema. Filmi olen ma näinud ja see oli sama liigutav kui raamat. Miski selles loos on sellist, mis sind endaga kaasa viib ja paneb mõtlema. Saades ise järgmisel kuul kutsika, tean ma nüüd, mis mõtteid võib mõelda koer, kui ta tunneb armastust aga ka kui ta kurvastab, sest keegi ei taha temaga koos olla. Minu jaoks on tegu esimese raamatuga sellest sarjast ja autor on samuti uus. Loodan ainult seda, et leian aega, et ka teised raamatud läbi lugeda. Kevad on lähenemas ja kardan, et aiatööd võtavad kõik lugemisaja. Loodan, et seda ei juhtu, aga kes seda ette teab.

Mulle meeldis neist eludest kõige rohkem Bailey koeraelu. Sellist loodan ka tulevikus oma koerale pakkuda. Kurb oli küll, kuid siiski meeldis väga. Eks selline ongi koera elu ja meie inimesed peaksime selle tegema võimalikult heaks.

Soovitan teistelegi lugemiseks. Saaksite kaasa elada selle loo koera tegemistele, peate te ise seda raamatut lugema. Ütlen seda, et sellist lõppu ma ei osanud üldse oodata. Nagu öeldakse: Ei ole meist keegi igavene, ükskord tuleb aeg, mil peame siit ilmast lahkuma. Kes varem, kes hiljem. See on meie saatus ja selle vastu me ei saa.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s