Kadunud tüdrukud(Kim Stone sarja 3.raamat)(2019)

Kadunud tüdrukud(Kim Stone sarja 3.raamat)(2019)(445lk)

Autor: Angela Marsons

44080701._SX318_

Tutvustus

Kaks tüdrukut on kadunud. Ainult üks pääseb koju tagasi. Oma tütart näeb jälle abielupaar, kes teeb teisest parema pakkumise. Ärge hauduge asjatuid lootusi – üks laps peab surema. Kui 9-aastased sõbratarid Charlie ja Amy jäljetult kaovad, paiskab see kaks perekonda elavasse põrgutulle. Tekstsõnum kinnitab midagi mõeldamatut: tüdrukud on langenud kohutava lasteröövi ohvriteks.

Ja kui järgmine sõnum kaks perekonda oma laste elu nimel teineteise vastu üles ässitab, hakkab uurija Kim Stone´i ja tema rühma kell tiksuma. Vastased näivad pidevalt neist sammukese ees olevat. Laipade jälgi mööda minnes mõistab Stone, et nii halastamatute tapjatega pole tal kunagi varem tegemist olnud. Tüdrukute elusana kojutoomise võimalused kahanevad iga tunniga… Mõlema perekonna minevikusaladuste sünge võrgu harutamine näib andvat juhtunu lahendamise võtme. Aga kas Kim püsib nii kaua elus? Või peab kellegi laps maksma ülimat hinda?

„KADUNUD TÜDRUKUD“ on kolmas raamat vaneminspektor Kim Stone’i juhtumite sarjas. Angela Marsons on sündinud ja kasvanud Black Countryl. Tema loodud Kim Stone’i sarja raamatuid on müüdud 27 riigis ja kokku üle 3,1 miljoni eksemplari, nüüdseks on sari saanud populaarseks ka Eestis.

Olles varemalt lugenud läbi kaks eelmist osa, siis ma ei kõhelnud üldse ja asusin lugema. Seekordne osa ei valmistanud mulle mingit pettumust. Kim on ikka sama tragi ja vapper politseinik kui varem. Seekord on tal lihtsalt vähem aega ja ta peab andma endast maksimumi, et tüdrukud tervelt koju tagasi tuua. Kas ta ka seda suudab, seda peate te ise kallid sõbrad lugema.

Ma ei oska seletada, miks mulle see sari meeldib. Kuidas saakski kui mõne arvates on see nii verine ja jõhker, eriti see osa. Julmust ja valu on selles osas tõesti palju. Kuid kui ma asusin kunagi ammu krimiromaane lugema, siis teadsin, et nad mulle lihtsalt meeldivad. Neis on põnevust ja pinget aga ka keerukaid uurimisi ja kõige tipuks enamjaolt lõpevad need lood heade võiduga, mis on veel kõige parem.  Mulle meeldib lugedes kaasa mõelda ja mida edasi lugedes ka ära arvata, kes on süüdlane ja kas ta saadakse kätte ja mida kõike selleks ei tehta.

Mind üllatab, et mul on jäänud veel lugeda viimane eesti keelde tõlgitud osa. Ei saanud arugi, et kolm on juba läbi ja nüüd on järg Lõppmängu käes. Sellest autorist on saanud minu suur lemmik. Ma usun, et need raamatud jäävad pikaks ajaks meelde. Neid nii kiiresti ei suuda unustada. Eks Kim on oma tegemiste ja iseloomuga mulle naha vahele pugenud.

Alati tema lugusid lugedes suudan ma keskenduda ainult uurimisele ja ka otsida lahendusi, kuidas see lugu lahendada. Muidugi seekord oli lõpppauk minu jaoks üllatus. Ma ei osanud kahtlustada, et see tegelane võis olla ninamees. Polnud kordagi üldse sellist mõtet, et tema võiks ka süüdi olla. Ju siis oli lugu superhästi kirjutatud.

Veel ägedam oleks kui sellest sarjast valmiksid filmid või lihtsalt teleseriaal. Ma tahaks näha milline näitleja Kimi mängima valitaks. Eks see on ainult kõigest unistus.

Mulle Kim kui peategelase ja juhtivuurijana väga meeldib. Temas on kõike seda, mida on vaja karmis politseimaailmas toime tulemiseks. Ta võib olla küll teiste arvates teistmoodi kuid sisimas on ta hea inimene. Ta on samuti pidanud palju kannatama ja kes siis ei muutuks rohkem endasse tõmbunuks.

Mulle meeldis, et lugu säilitas enda põnevuse ja pinge kuni viimaste lehekülgedeni. Ma ei märganudki eile lugedes, et pool sellest loost on juba läbi. Täna hommikul teist poolt lugema hakates, läks seegi üsna kiiresti.

Ma julgen soovitada teilegi kallid sõbrad seda sarja. Ma usun, et keegi kes on läbi lugenud esimese osa ei suuda enam peatuda ja loeb ka teised osad läbi. Vähemalt minu puhul oli see täpselt nii!!

Soovin kõigile kaunist suvepäeva ja näeme kindlasti veel!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s